Семенко: Навіщо нам Кабмін, який не захищає підприємства?

05.03.2021 14:39

Сотні підприємств щодня стикаються з перешкоджанням роботі. Це відбувається через неспроможність влади захистити інтереси своїх же великих платників податків. Не виняток – історія УРАРП. Про це заявив голова міжфракційного депутатського об’єднання «Платформа «Розвитку України» Олександр Семенко під час круглого столу на тему «Корупція в Державній службі експортного контролю знищує українські підприємства», що відбувся у медіацентрі «СтопКор».

semenko
Фото: скриншот

За його словами, історія розпочалася ще в часи попередньої влади.

«Тоді я звертався до першого віцепрем’єр-міністра, міністра економіки з питанням: «Що коїться?» Він дослідив ситуацію і мала бути створена комісія. Нардепи мали розглянути питання, але цього не відбулося. Десь на п'ятий раз мені зателефонував перший віцепрем’єр-міністр і попросив заїхати. Він мені сказав домовитися в СБУ з конкретною людиною. Для мене це було дико. Про що говорити? Але пішов. Там працівники вдали, що працюють, юристи позаносили документи, але ні відповіді, нічого не було. Знов прийшов до першого віцепрем’єр-міністра та запитав, чи не зайвий він тут. Навіщо нам Кабмін, який не відстежує, не захищає підприємства? І не тільки УРАРП, адже таких сотні, які не можуть ні вийти, ні захистити, ні забезпечити своїх людей відповідними заробітними платами, а існують на мінімалках. Доводиться і звільняти людей. Він каже: «Я нічого не можу зробити». На цьому тема була вичерпана», – пригадує він.

Семенко зазначив, що у той час «достукатись» до президента перед виборчими процесами було неможливо.

«Я розмовляв з прем’єр-міністром Гройсманом про це. Він каже: «Так нехай міністр економіки розбереться, він там знає». Ніхто нічого так і не зробив. Тобто інтереси власної кишені відповідних людей (я не хочу прямо всіх працівників СБУ звинуватити, серед них є чудові люди, які переживають за український народ). Але є й ті, яким не місце там з такими конкретними злочинами проти українського народу. Сьогодні потрібно щось робити. І мій виступ я спрямовую вже до теперішнього Президента. Люди розчаровані цим усім, вони не знають, як бути далі, як жити. Вони захищені чи не захищені?» – наголосив він.

liovin urarp
Фото: СтопКор

Зазначимо, йдеться про унікальне та стратегічно важливе для України підприємство УРАРП, яке займається ремонтом авіаційних двигунів. За словами керівника Анатолія Льовіна, представники ряду державних структур блокують можливість вийти на експорт. Він також заявив, що Державна служба експортного контролю України є виконавцем іноземного замовлення, яке має на меті знищення української авіації.

Повне відео з пресконференції:

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини