На Херсонщині СБУ знешкодила потужну ферму ботів спецслужб РФ

На Херсонщині співробітники Служби безпеки України (СБУ) знешкодили потужну ботоферму спецслужб РФ. Понад 20 тисяч фейкових акаунтів здійснювали інформаційні диверсії проти України.

potuzhna botoferma spetssluzhb RF
Силовики знешкодили потужну ботоферму спецслужб РФ Фото: СБУ

Зловмисники проводили спеціальні інформаційні операції із розхитування суспільно-політичної обстановки в Україні. Для підривної діяльності було створено понад 20 тисяч акаунтів у соціальних мережах, форумах та популярних месенджерах.

"Через анонімні профілі поширювали дезінформацію про внутрішню ситуацію в нашій країні. Крім того, зловмисники розсилали неправдиві повідомлення про "мінування" інфраструктурних об'єктів на території регіону", - передає пресслужба СБУ.

До організації ботоферми причетні кілька місцевих мешканців, які вдома встановили технологічне обладнання. Для маскування акаунтів вони використовували спеціальні телекомунікаційні пристрої. Оплату отримували через заборонені російські платіжні системи.

Під час обшуків за адресами перебування зловмисників правоохоронці виявили:

  • понад 3 тисячі сім-карт;
  • комп'ютери із доказами незаконних дій.

Наразі вирішується питання про повідомлення зловмисникам про підозру у скоєнні злочину та обранні судом запобіжних заходів.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, на Вінниччині співробітники Служби безпеки України викрили посадовця однієї з військових частин Повітряних сил ЗСУ на прихованому збиранні секретних відомостей. Перевіряється інформація щодо причетності військовослужбовця до агентурної мережі спецслужб РФ.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини