СБУ затримує, а суди відпускають: з-під варти звільнено членів транснаціонального угрупування «Хімпром»

27.09.2019 20:34

Півтора роки тому СБУ та ГПУ провели гучну спецоперацію із затримання транснаціонального наркокартелю. Правоохоронці заявляли, що серед ділків були іноземні громадяни, переважно вихідці з РФ.

Затримання злочинного угрупування

Через рік розслідування і затягування справи в українських судах, обвинувачені не лише не отримали терміни ув‘язнення, їх відпускають на свободу.

27 вересня СБУ звітує про затримання чергового фігуранта гучної справи.

«СБУ завдала чергового «удару» по транснаціональному наркоугрупованню «Хімпром», затримавши одного з активних членів «силового блоку» злочинної організації.

Правоохоронці «взяли бойовика» у пункті пропуску «Каланчак» на адміністративному кордоні з тимчасово анексованим Кримом. Зловмисник намагався втекти на півострів для уникнення кримінальної відповідальності. Раніше було встановлено, що затриманий безпосередньо здійснював залякування свідків протиправної діяльності наркоугруповання, зокрема через підпалювання квартир та обстріли приватних будинків з гранатометів.

За інформацією спецслужби, після «карантину» в Криму, організатори планували повернути зловмисника до активної «діяльності» в інтересах наркосиндикату», – прозвітували у правоохоронному відомстві.

Бойовику оголосили підозру у вчиненні злочину за ст. 255 (створення злочинної організації) Кримінального кодексу України. Матеріали направлено до суду для обрання запобіжного заходу.

Тепер цікаво, який суд проводитиме розгляд резонансної справи і яким буде вердикт цього разу?

Невже і «бойовику» «силового блоку», як висловились у СБУ, теж вдасться уникнути покарання?

Поки СБУ затримує, а суди відпускають ділків, нам вдалось з‘ясувати, хто ж стоїть на чолі бандугрупування, а також їхні справжні прізвища.

Це Андрій Амірханян (в розділі «розшук» на сайті МВС проходить під іншим прізвищем – Лемишко, 1985 року народження) та Єгор Букін (1989 року народження, проходить під прізвищем Левченко на сайті МВС «у розшуку»). Обидва переховуються від слідства і перебувають у розшуку.

Наркобарони проходять за ст. 255 ч. 1 «створення злочинної організації з метою вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину, а також керівництво такою організацією або участь у ній», ст. 209 ч. 3 «легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом» і ст. 307 ч. 3 «незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів».

Обом головам наркокартелю світить до 12 років тюрми. Якщо правоохронцям вдасться встановити місце їхнього перебування, а потім українська система «кривосуддя» не покарає відповідно до тяжкості вчиненого злочину?

Примітно, що за даними ЗМІ, керівники наркокартелю неодноразово намагались вплинути на хід справи.

Може тому справа розслідується вже півтора роки.

Імовірно, що справжні організатори угрупування Амірханян та Левченко за будь-яку ціну намагаються уникнути покарання та «порішати» за своїх підлеглих, щоб ті вийшли на волю і не здали їх.

І як підтвердження цьому – той факт, що наркоторговці після гучної спецоперації СБУ та ГПУ виходять на свободу.

Суддя Печерського суду Києва Володимир Карабань

Нагадаємо, що транснаціональне угруповання, серед яких громадяни Росії, протягом чотирьох років продавало наркотики через інтернет-сайти та чат-боти в "Telegram". Гроші, зароблені злочинним шляхом, торговці інвестували в нерухомість та бізнес по всьому світу. Ідеться про десятки мільйонів доларів.

Злочинна організація відома як «Хімпром». Вона нараховувала близько 1000 осіб. Переважна більшість – громадяни РФ.

Організація відрізнялась високим рівнем конспірації, а також дисципліною.

Окремі її члени сьогодні не мають пальців на руках за порушення правил конспірації, поведінки чи користування власним телефоном.

Членам організації відрубували пальці за порушення правил конспірації

Правоохоронці провели сотні слідчих (розшукових) дій. Деякі заходи досі тривають. Клопотання щодо винесення ухвал у справі розглядає Печерський райсуд Києва.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини