Офіс контрабанди – саме так у ЗМІ називали неформальну структуру під головуванням депутата від БПП Олександра Грановського. Відколи президентом став Володимир Зеленський, цей мафіозний клан, здавалося б, ліквідували. Чому контрабандні ріки не висохли, а лише змінили течію? І хто тепер їх контролює? Розслідував Денис Гойко.
За інсайдерською інформацією, повноваження керівників взяли на себе реалізатори схем Грановського: Віктор Шерман та Сеяр Куршутов.
Нагадаємо, Віктор Шерман – одеський бізнесмен, керівник 16 компаній у приморському регіоні. За часів роботи «Офісу Грановського» начебто тримав команду менеджерів, які цілодобово контролювали оформлення митних декларацій. Як стверджують інсайдери, Шерман відповідав за інкасацію «чорної готівки».

Крім того, Шерман виконував у Грановського роль «технічного смотрящого», зазначає журналіст Євген Плінський.
Сеяр Куршутов – підприємець із Криму. До 2014 року мешкав на півострові, володів компанією «Чисте місто плюс», що засвітилася у справі про ухиляння від сплати податків на понад 3 мільйони гривень. Його називали правою рукою Грановського.
За словами інсайдерів, був збирачем, власником та розподільником каси. До нього стікалися потоки чорної готівки з усієї митниці. Згідно з даними аналітичного порталу YouControl, зареєстрований як підприємець. Та у власності має лише авто ЗАЗ-Ланос 2005 року.

Наразі, за словами нардепа і члена профільного комітету Андрія Холодова, Куршутов – неофіційний куратор митниці, буз якого у південному регіоні не можна завезти жодного контейнеру з товарами.
У відповідь на таку заяву Куршутов подав позов до Печерського суду про захист честі, гідності та ділової репутації: мовляв, жодного відношення до контрабанди не має.
Зауважимо, у травні цього року СБУ провела 63 обшуки у представників кланів, які контролюють контрабандне ввезення в Україну турецьких товарів. Одночасні слідчі дії пройшли в офісі і будинку Віктора Шермана, Руслана Табунщика і В'ячеслава Семенцова.