СБУ відпочиває, “Стоп корупції” працює – активісти на Львівщині виявили невідповідності з постановою ЦВК

22.03.2019 12:26

22 березня у місті Львові за участі представників регіонального підрозділу "Стоп корупції" відбулось чергове засідання ОВК №118. На засіданні стопкорівці отримали посвідчення офіційних спостерігачів, а також заявили про порушення, виявлені на виборчій дільниці.

"На дільниці постало питання щодо приміщення, яке не відповідає нормам законодавства. Про це я повідомив голові комісії Дудко О. Ю. Зокрема, було наголошено про невідповідність із постановою ЦВК №31 про дотримання певних вимог. Наприклад, відповідно до постанови, тут мав би бути сейф для збереження офіційних документів: протоколів, бланків, посвідчень тощо. Сейф є, але він не виконує свою функцію, оскільки просто не закривається", – розповів активіст Львівського підрозділу "Стоп корупції" Віктор Палас.

Крім того, він наголосив на проблемі невідповідності приміщення для облаштування виборчої дільниці, яке мало б мати площу не менш ніж 80 кв. м. Проте, на думку активіста, навіть правоохоронці ігнорують цю проблему.

"На мою думку, дуже безвідповідально до виборів у Львівській області ставляться працівники СБУ. Вони приходили на одне з перших засідань ОВК, подивились приміщення й сказали, що все добре. Жодного акту спостереження не надали. І це при тому, що після того, як вони пішли, члени ОВК проголосували щодо неприпустимості такої ситуації й наголосили на необхідності запросити на комісію ще раз працівників поліції, органів влади місцевого самоврядування та СБУ з метою належного забезпечення виборів в частині кожного органу влади. Вражає абсурдність ситуації", – зазначив пан Палас.

Він також впевнений, що відсутність необхідного забезпечення відповідно до законодавства – проблема системна.

"Зараз вони кажуть, що все добре, а потім трапиться якийсь конфуз і буде скандал, мовляв, спеціально вибори зривають", – наголосив він.

Також на засіданні була внесена пропозиція виключити трьох членів ДВК, які несумлінно виконували свої обов'язки – просто не приходили на засідання.

Після зауважень громадських активістів голова ОВК попросила допомогти у розв'язанні цих питань.

Як розповів Віктор Палас, упродовж останніх двох тижнів вона вже зверталась до органів місцевої влади, проте реакції не було.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини