СБУ відкрила справу проти Людмили Козловської – захисниці афериста Аблязова

В управлінні Служби безпеки України у Закарпатській області відкрили кримінальне провадження проти президентки міжнародної фундації «Відкритий діалог» Людмили Козловської. Про це стало відомо активістам «Стоп корупції». У відповіді на запит громадської організації у СБУ повідомили, що захисниці прав міжнародного фінансового афериста Мухтара Аблязова інкримінують порушення цілої низки статей Кримінального кодексу та долучили до справи заяву від «Стоп корупції». 

Козловську підозрюють у порушенні ч. 1 ст. 109 «Дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, а також змова про вчинення таких дій»;
ч. 2 ст. 110 «Умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій»;
ч. 1 ст. 111 «державна зрада»;
ч. 2 ст. 15 «замах на вчинення злочину»;
ч. 3 ст. 190 «шахрайство, вчинене у великих розмірах».

«Напрацювала» правозахисниця на п'ятнадцять років тюрми.

15 жовтня силовики очікують фігурантку справи на допит.

Зазначимо, що наразі команда проекту працює над масштабним розслідуванням шахрайських схем громадянина Казахстану Мухтара Аблязова, у якому і фігурує Людмила Козловська.

За даними журналістів, міжнародна організація "Відкритий діалог" на чолі із Козловською протягом тривалого періоду часу займається питаннями, пов'язаними з утисками прав і основоположних свобод Мухтара Аблязова. "Відкритий Діалог" фінансується самим Аблязовим (в Україні працює філія польського Відкритого діалогу).

Додамо, що Козловську нещодавно депортували із Брюсселя.

Зазначимо, що минулого разу журналісти бачились із Козловською у червні в Брюсселі під час зйомок. Після спроби взяти коментар правозахисниця заявила у поліцію і звинуватили знімальну групу у всіх смертних гріхах, зокрема, у шпіонажі та роботі на спецслужби.

Протягом 2 днів знімальна група здійснювала спроби зв'язатись з пані Людмилою. Так, коли нарешті журналістам вдалось з нею поспілкуватись - вони отримали не відповіді на питання, а агресивну, глузливу реакцію та влаштування цілого шоу. Дівчина відмовилась надавати коментар та поводилася зухвало й не виховано. Почала переслідувати знімальну групу (була не одна, а разом з подругою з Ботою Джардемалі, яка має статус політичного біженця і також працювала у банку БТА, у шахрайстві якого звинувачують Мухтара Аблязова) і знімати журналістів на мобільний телефон.

Така практика поведінки героя розслідування є звичною, адже це є реакцією на не бажання відповідати на не зручні питання.

Злякавшись такої дивної поведінки пані Людмили Козловської, знімальна група була вимушена зайти до магазину щоб уникнути переслідування та утиску.
Людмилою Козловською був здійснений виклик поліції, в якому вона звинуватила журналістку та оператора у здійсненні шпіонажу за її персоною.
Так, після приїзду федеральної поліції знімальна група була затримана та доправлена до відділку поліції для встановлення осіб», – розповіли журналісти.

Після перевірки документів наших колег поліція відпустила та перепросила.

Наприкінці серпня цього року журналісти «СтопКору» дізнались, що після депортації з Брюсселя Козловська оселилась у київському готелі та виходить з номера лише у супроводі приватної охорони. Правозахисницю у супроводі одразу трьох бодігардів на вулицях столиці помітила знімальна група проекту.

"Цікаво, чому борчиня за права людей ховається за спинами охоронців і хто оплачує їхні послуги. Оскільки ми бачили пані Людмилу у пізню годину, схоже, що охорона цілодобова", – зазначили у "СтопКорі".

До слова, одного з бодігардів журналісти бачили раніше в охороні іншого героя сюжету "СтопКору".

"Проти Аблязова через розкрадання коштів казахстанської банківської установи в надзвичайно великих розмірах порушено низку кримінальних проваджень в Україні, РФ, РК та інших країнах. Ми проводимо журналістське розслідування щодо його діяльності. Для цього вирушили до Брюсселя, де проживала Президент організації "Відкритий Діалог" Людмила Козловська.

При цьому за нашими даними, Людмила Козловська та Аблязов можуть перебувати у романтичних стосунках.

13 червня 2018 року в мережі Інтернет було розміщено та розповсюджено інтимне відео за участю Аблязова і Козловської.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини