СБУ провела 70 обшуків у кабінетах посадовців Держархбудінспекції

04.11.2020 09:43

Реформа чи імітація? Наскрізь корумповану Держархбудінспекцію вирішили розділити на три нові органи, однак керувати реформуванням доручили чиновникам, що мали відношення до тієї ж ДАБІ за часів Януковича. Чому кадрові зміни здебільшого мають косметичний характер, а схеми «обілечування» забудовників продовжують діяти? З’ясовувала Любов Данча.

Після засідання ТСК Богдана Федоренка залишили на посаді ліквідатора органу, проте таки відсторонили від виконання обов’язків Голови ДАБІ. А у його крісло сіла «посадовець з історією» Ірина Король.

Позбулися своїх повноважень також ще двоє керманичів: очільників Держінспекції містобудування Юрія Васильченка відсторонено, а голову Державної сервісної служби містобудування Олексія Башкірова – звільнено. Зауважимо, що вони були очільниками вже нових органів, які з подачі уряду створили після ліквідації ДАБІ.

dabi_33
Богдан Федоренко Фото: СтопКор

Щоправда, є один нюанс: у Законі «Про регулювання містобудівної діяльності» про ці нові органи нічого не сказано. А законопроєкти, якими передбачено реформування галузі, депутати ще не прийняли.

«ДАБІ ліквідували, але там є більше життя. Юридична адреса, поштова. Йде листування. А в ДІМУ, де Васильченко, немає навіть куди писати. Вони не є суб’єктами, тому що в законі України не написано, що таке ДІМУ. Їх не існує. Це реформа неіснуючих органів», — коментує експерт з містобудування Віктор Глеба.

Gleba
Віктор Глеба Фото: СтопКор

Загалом реформу ДАБІ уряд обіцяв завершити до кінця жовтня. Однак уже зараз очевидно, що зміни відтермінують щонайменше до кінця року.

21 жовтня СБУ провела масштабну операцію з викриття корупційних схем – понад 70 обшуків в структурах інспекції. Посадовців ДАБІ викрили на незаконній видачі будівельним компаніям дозвільних документів і сертифікатів готовності введення об’єктів в експлуатацію. Оперативники та слідчі спецслужби встановили, що до організованої групи входили колишні й чинні чиновники ДАБІ та посадовці інших органів влади.

Водночас з'являється інформація про результати співбесіди територіальних органів ДІМУ. І знову нормативні непорозуміння, відсутність інформації щодо погодження вказаного переліку переможців на посади, відповідно до документа, що регламентує діяльність органу. Що ж буде далі, якщо на посади потрапляють старі обличчя? Дивіться у наших наступних випусках.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини