Саме так діють партнери: Україна надала Молдові 15 млн кубів газу

Україна надала Молдові екстрену допомогу у розмірі 15 млн кубічних метрів газу. Це має стабілізувати тиск у ГТС Молдови, поки буде розв'язуватися питання із додатковими закупівлями блакитного палива.

GAZ
Україна надала Молдові екстрену допомогу в розмірі 15 млн кубометрів газу Фото: з відкритих джерел

"Саме так діють друзі та партнери", — прокоментував допомогу сусідній країні Сергій Макогон, генеральний директор оператора ГТС України. Він відзначив, що ця допомога — це тимчасова позика. А, отже, зі стабілізацією ситуації Молдова поверне газ Україні.

Макогон також назвав дії Росії прикладом використання газу у гібридній війні. Адже Росія заявила, що готова надати Молдові знижку на блакитне паливо в обмін на поступки від  проєвропейського уряду Молдови.

Посадовець також нагадав, що у 2018 Україна опинилася у дуже схожій ситуації: "Газпром за 15 хвилин до початку постачання заявив про відмову постачати газ попри отриману попередню оплату від України". 

Макогон підсумував, що ЄС має почати реагувати на таку поведінку з боку "Газпрому", адже вона вже призвела до енергетичної кризи у Молодові та Європі.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, 22 жовтня парламент Молдови ухвалив рішення про надзвичайний стан в країні через газову кризу. Така ситуація спричинена тим, що "Газпром" припинив постачання палива до країни, поки вона не оплатить борги.

Експерти висловили думку, що допомога Молдові позитивно вплине на міжнародний імідж України. "Це вчергове покаже, що Україна — нормальний партнер для європейських країн".

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини