Саакашвілі відмовили у реалізації права на захист здоров’я, — адвокат

Увечері 14 листопада до медичного закладу глданської в'язниці №18, де перебуває експрезидент Грузії Міхеїл Саакашвілі, не впустили консиліум лікарів, сформований МОЗ Грузії. Медикам не дали можливості перевірити стан здоров'я політика. 

saakashvili-v-gruzii
Міхеїлу Саакашвілі відмовили у реалізації права на захист здоров'я Фото: з відкритих джерел

"Сьогодні перший випадок, коли Саакашвілі було відмовлено в реалізації права на захист здоров'я. Це незаконний та ганебний факт",заявив адвокат експрезидента Шота Тутберідзе. Про це повідомляє "Грузія online".

За даними видання, консиліум медиків, сформований МОЗ, простояв під стінами в'язниці близько двох годин. Лікарі хотіли перевірити стан здоров'я Саакашвілі. Але адміністрація в'язниці відмовила  їм. Аргументували відмову тим, що робочі години завершені.

Нагадаємо: 

  • 1 жовтня Саакашвілі повернувся до Грузії після восьмирічної відсутності. Відео з Батумі він розмістив у пості на своїй сторінці у фейсбуці.
  • Увечері того ж дня правоохоронні органи затримали експрезидента та перевели його до пенітенціарної установи.
  • Саакашвілі оголосив голодування, оскільки вважає себе політичним в'язнем. Він заявив, що не припинить його, доки не вийде на свободу.
  • У п'ятницю 22 жовтня пізно ввечері експрезиденту Грузії Міхеїлу Саакашвілі лікарі провели процедуру переливання крові. Зазначається, що в суботу стан його здоров'я стабілізувався.
  • 27 жовтня до Грузії прибула уповноважена з прав людини Людмила Денісова, аби перевірити, в яких умовах утримують українського громадянина. Вона повідомила, що біля колонії постійно чергує реанімаційна бригада.
  • Уранці 8 листопада лікар Саакашвілі заявив, що стан політика критичний. Увечері його перевели до лікувальної установи. Попередньо було відомо, що його гелікоптером доправили у військовий шпиталь у Горі. Політик повідомив, що під час перевезення до нього застосовували фізичну силу. Йому також сказали, що везуть його до звичайної поліклініки.
  • 11 листопада експрезидент оголосив про готовність припинити голодування. Єдина умова – переведення в багатофункціональну клініку на реабілітацію.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, 13 листопада надійшла інформація про те, що стан здоров'я Міхеїла Саакашвілі різко погіршився — до нього довелося викликати реанімобіль. Але пенітенціарна служба це спростовує.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини