Ринок питної води в Україні остаточно монополізували — ЗМІ

12.05.2020 16:43

Хочете пити? Заплатіть Коломойському. Адже саме його структури придбали унікальне підприємство — Аульську хлоропереливну станцію — за ціною елітного помешкання в столиці. Як компанія з орбіти групи «Приват» зуміла заволодіти стратегічним об’єктом та чим це загрожує українцям — розслідувала Ася Шевченко. Та нещодавно в цій історії з’явилися нові подробиці.

Нагадаємо, у лютому 2019 року на сесії Дніпропетровської облради депутати проголосували за те, щоб включити Аульську хлоропереливну станцію до переліку об’єктів, які підлягають приватизації.

На торгах унікальний об'єкт дістався товариству з обмеженою відповідальністю «Агенція Мега Плюс», яке спеціалізується на здачі майна в оренду. При цьому компанія має певні ознаки фіктивності, а її засновником і керівником є Андрій Житніков, фірми якого мають відношення до групи «Приват».

Новим власником АХПС стало ТОВ "Агенція Мега Плюс"

Як стало відомо нещодавно завдяки розслідувачам проєкту bihus.info, АХС продали в інтересах хімпідприємства «Дніпроазот», метою якого є встановлення остаточної монополії на очищення питної води в Україні.

Варто також згадати, що у 2018 році хімічне підприємство «Дніпроазот», яке входить до сфери впливу олігарха Ігоря Коломойського, оголосило про зупинку виробництва рідкого хлору. На той момент саме ця хімкомпанія була єдиним в Україні виробником реагенту, що використовується усіма водоканалами для знезараження питної води.

Такі дії ледь не спричинили в країні справжній екологічний колапс, адже вода без очищення непридатна до вживання. Проблемне питання тоді розв’язували на рівні Уряду та РНБО, і «закрити» його вдалося саме завдяки тоді ще державній Аульській хлоропереливній станції.

«Дніпроазот» згодом також відновив виробництво реагенту, але «задрав» ціни на рідкий хлор на понад 20 відсотків — до 36 тис. грн за тонну (а в окремих випадках — і до 50 тис. грн за тонну).

Цікаво, що за два роки, що минули з моменту цих подій, структури Коломойського не лише жодним чином не понесли відповідальності за потенційну екологічну катастрофу, а й заробили на очищенні води сотні мільйонів гривень та зміцнили власну монополію у цій стратегічній сфері.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини