Ринок нерухомості: експертка пояснила чи зростатимуть ціни на квартири

26.05.2020 11:27

На сьогоднішній день багато компаній намагатимуться стримувати існуючі ціни, тим більше, що об'єктивних причин для їх збільшення просто не існує. 

"По-перше, за посткарантинних обставин зниженого попиту саме стабільні ціни будуть відповідати очікуванням покупців. «Ринок стабільний», – це чіткий меседж, сигнал для покупця. В такому сигналі, думаю, зацікавлені абсолютно всі забудовники.

Крім цього, ринок будівельних матеріалів також відчув на собі всі «принади» карантину. За моїми даними, рівень продажів будматеріалів знизився практично вдвічі. Звісно, виробники будуть зацікавлені налагодити збут своєї продукції за прийнятними цінами, які через обмежений попит можуть бути трохи знижені. Не варто забувати і про те, що кількість робітників також може істотно збільшиться, а надлишок робочої сили неминуче веде до зниження рівня заробітку. Після торішнього зростання зарплат у будівництві в середньому на 25-30%, цього року, як це не сумно, відбудеться своєрідний «відкат» зарплат до рівня 2018 року", - повідомила експертка з нерухомості Анжеліка Саакян в статті "НВ".

Отже, український «посткарантинний синдром» призведе до ще більшої вибірковості покупців, які будуть шукати якісний проект за прийнятними цінами, не забуваючи про репутацію забудовника. Крім цього, наразі стабільність цін цілком реалістична. Можливо, що через зниження витрат на будівництво, деякі компанії, які реалізують переважно об'єкти економ-класу, зможуть знизити ціни на 5-7%. Але середні цінові показники по ринку будуть залишатися стабільними, як мінімум, 1-2 місяці.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини