“Рвали плакати “СтопКору” та дзвонили з погрозами” – активісти Монастирищенського підрозділу розповіли про перешкоди в боротьбі з корупцією

Навесні 2016 року до міста Монастирище разом зі знімальною групою приїхала команда активістів ГО "Стоп корупції". Метою їхнього візиту стали корупційні дії та "кумівство" місцевої влади. 

Тоді в сюжеті "СтопКору" журналісти розповіли про родинні зв’язки голови районної державної адміністрації, який був одружений з сестрою голови районної ради міста, яка, до слова, працювала у фінансовому відділі РДА. Потягнувши за ниточку, журналісти виявили цілий сімейний клан у міській раді Монастирища. На всіх потрібних місцях були свої люди.

Після виходу журналістського розслідування та подій, пов’язаних з ним, в місті Монастирище відкривається відокремлений підрозділ ГО "Стоп корупції".

Щоправда, з початком діяльності з’явились і перші перешкоди – невідомими була знищена рекламна вивіска організації, а до активістів почали надходити телефонні дзвінки з погрозами. Однак навіть попри ці обставини робота осередку не припинилась, а попереду чекало багато цікавих та ризикових справ.

Зокрема, в місті відбулось зухвале рейдерське захоплення багатоповерхового будинку. У справі почались численні судові засідання. Активісти відстежували їх та проводили фото- й відеофіксацію розглядів справи.

Крім того, було проведене розслідування після того, як з вини депутата мало не загинула людина. Стопкорівці виявили, що у 2012 році рішенням Монастирищенського районного суду Жука В. П. було призначено опікуном душевнохворої жительки села Летичівка. Однак племінник хворої розповів про те, що опікун неналежно дивиться за нею. Це було підтверджено відповідним актом комісії відділу соціальної допомоги. У ньому було сказано, що умови проживання жінки скрутні – у нещасної була відсутня постільна білизна, сезонні одяг та взуття. Крім того, опікун не дотримувався санітарно-гігієнічних норм, хвора не отримувала належного харчування, а часом і голодувала.

Через рік, у 2017, ситуація лише погіршилась. Комісія виявила, що умови проживання потерпілої незадовільні, адже усі вікна в оселі були затоновані, розетка повністю відкрита, а у стінах були тріщини.

Племінник хворої розповів, що йому довелось викликати ДСНС через те, що зі стін будівлі йшов дим. Опікун же все заперечував. Тоді активісти Монастирищенського підрозділу "Стоп корупції" провели власне розслідування, з’ясували правду й оприлюднили її.

Ще один яскравий приклад діяльності осередку – це виявлені "перевертні у погонах", які з автоматами розгулювали Черкащиною та зупиняли автівки й вимагали штрафи начебто за порушення правил дорожнього руху. На прохання ж показати документи чи пояснити ситуацію псевдополіцейські водіям відмовляли.

Щоб з’ясувати ситуацію, активісти "СтопКору" звернулися в обласне управління поліції й наразі тримають руку на пульсі цієї справи.

Крім того, стопкорівці досліджували проблему, через яку перший день весни діти 11-ти шкіл району зустріли не за шкільними партами через відсутність опалення. Тоді навіть піднімалось питання щодо дострокових весняних канікул. А 2-го березня відбулася прес-конференція на чолі з начальником відділу освіти та за участі голови райдержадміністрації. Активісти "Стоп корупції" теж були присутні й проводили фото- та відеофіксацію зустрічі. Очільники місцевої влади спробували надати коментар щодо проблеми з газом в районі. Однак стопкорівці виявили безліч невідповідностей у словах посадових осіб.

Провівши власне розслідування, борці з корупцією виявили, що можновладці самі не знають, з ким співпрацюють та куди йшли кошти з місцевого бюджету. Наразі завдяки діям активістів та під їхнім пильним наглядом скандальну справу розглядає прокуратура.

До цієї діяльності варто додати й антикорупційні рейди, акції, протести та мітинги, в яких брали участь стопкорівці.

І це лише частина справ, якими Монастирищенський підрозділ "СтопКору" займався впродовж останніх двох років. На сьогодні вони мають чітку та незламну позицію в боротьбі з корупцією у своєму районі. Вони співпрацюють з багатьма районними та обласними ЗМІ й з кожним днем зміцнюють свої позиції.

ЮРІЙ ЗАВОРОТНІЙ

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини