Ручна громрада: на Донеччині активісти вимагають переобрання громадської ради у Добропіллі

14.04.2021 15:23

Легальність громадської ради при виконкомі Добропільської ОТГ на Донеччині – під сумнівом. Місцеві активісти виявили численні підтасовування під час формування представницького органу громадськості. Про це повідомив керівник Святогірського осередку ВГО «Стоп корупції» Володимир Рибалкін.

Фото: портал Доброnews.city

«До мене звернулися громадські діячі з Добропілля та повідомили про грубі порушення, допущені під час формування громадської ради при виконавчому комітеті міської ради Добропілля. Таким чином певні політичні сили намагаються сформувати «ручні» громадські формування на Донеччині», - розповідає Рибалкін.

11 березня 2021 року в актовій залі Добропільської міської ради пройшли установчі збори громадської ради Добропілля. Місцеві активісти кажуть: процес формування громради не був чесним і відкритим. Зокрема, вчасно не було оприлюднено список учасників, дату та місце проведення установчих зборів. Ба більше, виконком вдався до фальсифікацій: оприлюднив цю інформацію заднім числом.

Докази фальсифікації місцеві активісти оприлюднили на інформаційному ресурсі «Доброnews.city».

Скриншот: «Доброnews.city».

 

Подробиці повідомив керівник ГО «Добропільський центр молоді «ДОБРО» і член громради Володимир Орос.

«Згідно з п.11 «Положення про громадську раду при виконавчому комітеті Добропільської міської ради», яке ухвалено рішенням виконкому від 10.12.2020 року, «не пізніше ніж за п’ять робочих днів до дати проведення установчих зборів орган виконавчої влади на вебсайті Добропільської міської ради оприлюднює:

  • список кандидатів до складу громадської ради;
  • уточнену інформацію про дату, час та місце проведення установчих зборів.
Фото: «Доброnews.city».

Після перегляду сайту цю інформацію не було знайдено, про що було повідомлено міську раду, але на виконкомі все одно було прийнято рішення про затвердження складу громадської ради, що є порушенням. Під час зборів протокольно зафіксований пункт про ознайомлення учасників установчих зборів зі списком кандидатів до громадської ради, тобто ніхто з учасників не володів інформацією, яка повинна бути розміщена на вебсайті», - коментує Орос.

Член громадської ради Володимир Орос повідомив «СтопКору», що фактично членів громради сповіщали про установчі збори телефоном. І лише під час засідання активісти знайомилися зі складом майбутньої громради.

Крім того, він зазначив, що заявки до участі в громадській раді подали 35 організацій. Утім, 10 громадських формувань були відсіяні. Серед них, в основному – профспілки і ОСМД, які не згодні з політикою місцевої влади.

Головою добропільської громради обрано очільника організації ветеранів-афганців і колишнього заступника мера міста Беліцького, що входить у Добропільську ОТГ. А от за заступника голосували двічі: відкрито і закрито. Як зазначили місцеві активісти, у відкритому голосуванні більшість членів громради заступником обрала саме керівника Добропільського центру молоді «Добро». Та з надуманих причин влаштували повторне таємне голосування, обравши більшістю в 3 голоси члена міського комітету "Товариства сприяння оборони України". За характеристикою активістів, новий заступник керівника громради не має відношення до громадської діяльності.

На думку добропільських активістів, така «ручна» громрада вигідна певним політичним і бізнес-колам. Зокрема, йдеться про ДТЕК та «Метінвест» Рината Ахметова. Зручна громадськість не буде виступати проти реалізації певних проєктів Ахметова на території Добропільської та інших ОТГ Донеччини.

За словами активістів, вони мають намір оскаржити законність проведення установчих зборів громради.

Зазначимо, журналісти «Стоп корупції» оприлюднили розслідування щодо тиску на неугодних депутатів і бізнес, який не підтримав місцеву владу у Святогірську на Донеччині. Відокремлений підрозділ «Стоп корупції» 3 роки підтримував бізнесмена в судах.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини