У Раді зареєстрували законопроєкт щодо голосування на виборах під час самоізоляції

22.09.2020 14:48

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №4117 про особливості проведення виборів під час карантину. Виборці, які знаходяться на самоізоляції, зможуть голосувати за місцем перебування.

vibori
Фото: УНИАН

Про це свідчать дані на сайті Верховної ради, передає РБК-Украина.

"Виборці, направлені в установленому порядку на самоізоляцію, обсервацію, у тому числі у зв‘язку з підтвердженням діагнозу захворювання на COVID-19, можуть голосувати за місцем перебування", - вказано у проєкті.

Такі виборці не пізніше 12 години останньої суботи перед днем голосування поштою або через інших осіб подають до дільничної виборчої комісії заяву з проханням забезпечити голосування за місцем перебування. У заяві має бути зазначене місце перебування виборця та довідка закладу охорони здоров’я (сімейного лікаря) про направлення виборця на самоізоляцію, обсервацію у зв‘язку з підозрою або підтвердженим діагнозом COVID-19.

Дільнична виборча комісія після закінчення строку на подання таких заяв в останній день перед днем голосування на своєму засіданні виготовляє окремий витяг зі списку виборців.

"Голосування виборців, які перебувають на самоізоляції, обсервації, за місцем їх перебування організовують три члени дільничної виборчої комісії, визначені рішенням відповідної виборчої комісії... Такі члени виборчої комісії повинні бути представниками різних суб’єктів подання кандидатур до складу виборчої комісії", - вказано у законопроєкті.

Для голосування за місцем перебування виборців на самоізоляції/обсервації, членам виборчої комісії видають окрему опломбовану або опечатану переносну виборчу скриньку, в яку вкидається контрольний лист.

Згідно з законом, переносну виборчу скриньку для голосування українців на самоізоляції, а також виборчу скриньку для голосування на виборчій дільниці виборців з ознаками респіраторного захворювання ДВК відкриватиме останніми.

"Члени дільничної виборчої комісії, які відкривають такі скриньки, виймають із них виборчі бюлетені, підраховують їх кількість та розкладають на відповідні місця, повинні бути забезпечені засобами індивідуального захисту", - передбачено у проєкті.

Читать также:
Присоединяйся к нашей армии антикоррупционеров! Подписывайся на нас в Telegaram, Facebook, Youtube и Twitter и Instagram!

Комментарии

X