У Мінську пройшов військовий парад на честь Дня перемоги (фото)

09.05.2020 15:50

9 травня у Мінську в Білорусі попри епідемію коронавірусу COVID-19 відбувся військовий парад із нагоди 75-ї річниці завершення Другої світової війни в Європі.

У параді взяли участь близько трьох тисяч військовослужбовців і понад 150 одиниць техніки. Над столицею Білорусі пролетіли 36 літаків і гвинтокрилів, повідомило білоруське державне інформаційне агентство "БелТА". Парад прийняв міністр оборони країни Віктор Хрєнін. Тисячі глядачів зібралися у центрі білоруської столиці, щоб спостерігати за парадом, інформує агенція "dpa", передає "Deutsche Welle".

За парадом спостерігав і президент Білорусі Олександр Лукашенко.

"І нехай цього року військовий парад у Мінську стане єдиним на пострадянському просторі, він пройде на честь всіх радянських воїнів, які визволили світ від нацизму", - наголосив він у своїй промові. Він додав, що, вочевидь, багато людей критикуватимуть місце й час проведення параду, але в його країні "просто не могли вчинити інакше", ніж провести це "священне дійство".

"Ми схиляємося перед подвигом росіян і білорусів, українців і євреїв, татар і казахів, таджиків і узбеків, киргизів і туркменів, грузинів, вірменів, азербайджанців і молдован, латишів, литовців, естонців. Усіх мешканців Радянського Союзу, бійців руху опору Європи, наших союзників - США, Англії й Китаю", - цитує Лукашенка інформагенція "Інтерфакс".

На думку Лукашенка, світ ігнорує трагічні уроки минулого і стає дедалі агресивнішим та небезпечнішим.

"Білорусь - миролюбна й відкрита країна, але наш історичний досвід показав, що дипломатія й міждержавний діалог непереконливі без існування ефективної системи безпеки", - заявил он.

Лукашенко уточнив, що парад у Білорусі - "не демонстрація сили, а день пам'яті нашої героїчної історії". Після параду в парках Мінська тривають інші масові заходи, зокрема покладання квітів до пам'ятників. Увечері на площі Перемоги відбудеться святковий концерт, який завершиться салютом.

Станом на 9 травня в Білорусі зафіксовано понад 21 тисячу випадків зараження COVID-19, 121 людина померла, повідомляє Університет імені Джонса Гопкінса (США), який аналізує офіційну статистику захворювання з різних країн.

Читать также:
Присоединяйся к нашей армии антикоррупционеров! Подписывайся на нас в Telegaram, Facebook, Youtube и Twitter и Instagram!

Комментарии

другие новости

X