Суд закрыл производство против президента за нарушение закона

24.07.2020 20:13

Печерський районний суд Києва закрив адміністративну справу щодо президента України Володимира Зеленського, відкриту на підставі протоколу НАЗК у зв'язку з порушеннями під час подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.

Zelenskii
Владимир Зеленский Фото: Facebook

Постанову від 20 липня 2020 року опубліковано в Єдиному реєстрі судових рішень.

Як йдеться у постанові, глава держави не повідомив про зміни в майновому стані після того, як 10 липня 2019 року одержав дохід у вигляді повернення номінальної вартості облігацій внутрішньої державної позики.

У документі зазначають, що президент є суб'єктом, на якого поширюється дія закону "Про запобігання корупції", однак за ст.105 Конституції глава держави користується правом недоторканності на час виконання повноважень. У зв'язку з цим суд закрив адміністративне провадження "у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення", передає "ТСН".

"Зважаючи на положення ст. 105 Конституції України з урахуванням Офіційного тлумачення частини першої статті 105 в рішенні Конституційного Суду № 19-рп/2003 від 10.12.2003, прецедентної практики ЄСПЛ зазначеної вище, суд приходить до висновку, що відносно президента України на час виконання ним повноважень, не може бути складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП та він не може бути притягнутий до адміністративної відповідальності", - сказано у постанові.

Нагадаємо, 7 липня президент Володимир Зеленський особисто поінформував Національне агентство з питань запобігання корупції про порушення ним законодавства. Йдеться про те, що український президент вчасно не повідомив про суттєві зміни в майновому стані.

Читать также:
Присоединяйся к нашей армии антикоррупционеров! Подписывайся на нас в Telegaram, Facebook, Youtube и Twitter и Instagram!

Комментарии

другие новости

X