Рейтерович: Кандидат у мери Дніпра Краснов скупив вже майже 15 тисяч голосів

18.11.2020 18:24

Кандидат у мери Дніпра Загід Краснов, який навіть не мав опинитись у другому турі, тепер претендує на перемогу за допомогою підкупу голосів молоді. Зокрема, схема була організована через один із популярних месенджерів. Студентів простимулювали: приведіть друга та отримайте 200 гривень. У групі, яка нараховує майже 15 тисяч учасників, є скрини з прізвищем Краснова. Про це 18 листопада під час круглого столу «Місцеві вибори-2020. Тенденції та уроки» в медіацентрі «СтопКор» розповів політолог Ігор Рейтерович.

Igor Reyterovich
Ігор Рейтерович Фото: СтопКор

«Коли був підрахунок голосів, то його спеціально дуже довго тягнули, і в результаті в другому турі опинилась людина, яка взагалі не повинна була опинитися, і вона випередила свого «переслідувача» на 400 голосів. Ці голоси — я маю на увазі лідера громадської сили пана Краснова — просто купили.

Пан Ігор (голова правління ГО «Стоп корупції» Ігор Бондарчук — ред.) зараз показав групу, де є скрини з прізвищами цього кандидата. Треба відзначити дії поліції, яка затримала кількох студентів (під час першого голосування — ред.), які просто в кабінках фотографували паспорт та бюлетені. Вони були дуже здивовані, що це кримінальна справа, і потім вони розповіли, що в їхніх гуртожитках завдяки старості просто організували цю схему, яка дозволила купити відповідну кількість голосів», - рассказал он.

Krasnov pidkup Dnipro
Скрини з прізвищем Краснова Ілюстрація: СтопКор

За словами Рейтеровича, особливість цих виборів — що частина молоді не прийшла, а частину не дуже відповідальної молоді організували та заплатити гроші за голоси.

«В принципі, в деяких містах-мільйонниках люди змогли вийти до другого туру і зараз претендують на якусь перемогу. 16 тисяч учасників цієї групи – потенційні 15 тисяч голосів для якогось кандидата. Наприклад, для перемоги Труханова в Одесі не вистачило всього 21 тисячі голосів, а це не якісь там сотні тисяч», – навів приклад політолог.

Як розповів голова правління ГО "Стоп корупції" Игорь Бондарчук на брифінгу, Краснов  організував цілу піраміду купівлі голосів виборців за допомогою месенджера

Igor Bondarchuk
Игорь Бондарчук Фото: СтопКор

«Они создали группу в популярном мессенджере, которая сейчас насчитывает почти 15 000 участников. Среди них 16 человек - администраторы группы. Схема такова: сначала человек подписывается, дальше там появляется сообщение «свободный админ» и человек ставит лайк. После этого нужно написать админу в личку вопрос «как заработать». Далее необходимо на запрос предоставить свои данные, а также прописку », - рассказал он.

pidkup vibortsiv dnipro
Студентам предлагают заработать деньги "за 15 минут" Иллюстрация: СтопКор
pidkup vibortsiv dnipro
Иллюстрация: СтопКор

Уже в день виборів людина дізнається, за кого потрібно голосувати. Далі справа проста – проголосувати за потрібного кандидата, сфотографувати бюлетень та надіслати адміну, а в кінці вже отримати гроші на картку. За кожного запрошеного друга – доплата.

По словам Бондарчука, группа очень быстро растет.

«Только за последние сутки туда присоединились минимум 2000 человек», - говорит он.

Зазначимо, 22 листопада в Дніпрі відбудеться другий тур виборів мера.

Читать также:
Присоединяйся к нашей армии антикоррупционеров! Подписывайся на нас в Telegaram, Facebook, Youtube и Twitter и Instagram!

Комментарии

другие новости

X