Прем’єр-міністр Польщі Моравецький вперше прокоментував протести проти заборони абортів 

27.10.2020 14:26

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький висловив свою позицію з приводу рішення Конституційного суду, яке майже повністю заборонило аборти в країні. За його словами, це рішення не буде підпадати під випадки, коли життя вагітної жінки під загрозою.

European Council summit in Brussels
Фото: EPA

Об этом пишет Європейська правда.

"Право вибору - це фундаментальне право, але щоб реалізувати це право - потрібно бути живим", - заявил он.

Матеуш Моравецький запевняє, що під заборону не потрапляють випадки, коли життя вагітної жінки під загрозою, і рішення суду стосується тільки так званих "євгенічних причин" аборту.

"Я рекомендуватиму пренатальні обстеження для усіх жінок. Дуже важливо обстежувати розвиток дитини з найбільш ранніх етапів... Про кожну дитину і кожну жінку дбають і будуть ретельно дбати", - зазначив він.

Говорячи про протести проти рішення Конституційного суду, він застеріг від "актів агресії, нападів та вандалізму" та сказав, що на них будуть "рішуче реагувати, тому що вони підривають порядок". Крім того, додає Моравецький, протести створюють додаткову небезпеку через ситуацію з коронавірусом.

"Я звертаюся до мовчазної більшості польських родин - дякую за ваш спокій. Будь ласка, нехай переважить мудрість мовчазної більшості. Польща у нас одна і нам усім у ній жити. Давайте поважати одне одного", - заявив Матеуш Моравецький.

Видання також повідомляє, що у правлячій партії "Право і справедливість" стурбовані протестами і думають, як діяти далі.

Як повідомляв “СтопКор” раніше, у Міністерстві фінансів повідомили, що станом 23 жовтня з COVID-фонду витратили вже 52% всіх коштів. Це 34,1 млрд гривень з 66 мільярдів.

Читать также:
Присоединяйся к нашей армии антикоррупционеров! Подписывайся на нас в Telegaram, Facebook, Youtube и Twitter и Instagram!

Комментарии

другие новости

X