Посадят или оштрафуют: в Борисполе директоров школ предупредили об ответственности за нарушения на выборах

29.09.2020 18:12

Не агітувати, не розклеювати політичні плакати та не залучати працівників шкіл до виборчого процесу. У навчальних закладах Борисполя активісти руху «За чесні вибори» провели інспекцію та попередили педагогів про адміністративну, а також кримінальну відповідальність за участь у виборчій агітації.

Shkola
У школах заборонена агітація. Фото: СтопКор.

«Проінспектували 8 шкіл. На сьогодні агітації в школах немає. Неподалік від школи номер 7 розвішують агітлистівки. Ми також передавали директорам наші листівки, щоб телефонували на гарячу лінію у разі порушень виборчого законодавства», — зазначив учасник руху «За чесні вибори» Антон Клітний.

Shkola
У Борисполі директорів навчальних закладів попередили про відповідальність за порушення на виборах. Фото: СтопКор.

У рамках громадського руху «За чесні вибори» наголошуємо на недопущенні залучення учасників освітнього процесу до участі в акціях і заходах окремих політичних партій та поширення у закладах освіти партійної та виборчої агітації!

Shkola
Педпрацівників заборонено залучати в передвиборчій агітації. Фото: СтопКор.

Відповідно до статті 31 Закону України «Про освіту», політичні партії (об’єднання), їхні члени, депутати (кандидати в депутати) не мають права проводити свою діяльність у закладах освіти, зокрема створювати власні осередки чи в будь-який інший спосіб втручатися в їхню освітню діяльність.

Напомним, что согласно закону Украины «Об образовании» в учебных заведениях ЗАПРЕЩАЕТСЯ хранения, размещения, распространения рекламы, плакатов, подарков, стендов, листовок, аудио- или видеоматериалов, других материальных или нематериальных объектов (кроме учебников), которые содержат:

- наименование или символику политических партий (объединений), общественных или благотворительных организаций, название или символика которых созвучны с названиями и символикой политических партий (объединений);
- изображение, фамилии, имена и отчества лиц, являющихся членами (участниками) или учредителями политических партий (объединений), общественных или благотворительных организаций, название или символика которых созвучны с названиями и символикой политических партий (объединений);
- изображение, фамилии, имена и отчества выборных лиц и лиц, уполномоченных на выполнение функций государства или местного самоуправления.

Руководству учебных заведений ЗАПРЕЩАЕТСЯ привлекать работников учебных заведений к участию в мероприятиях, организованных политическими партиями (объединениями).

Нарушение этих норм предусматривают административную и даже уголовную ответственность.

Представники громадського руху «За чесні вибори» у вересні почали моніторинг порушень виборчого законодавства. Це масштабна ініціатива, яка діятиме під час усього передвиборчого процесу. Стартували у місті Обухів під Києвом. Головна мета – забезпечити проведення виборів чесно та прозоро.

Активісти руху уже побували в Борисполі і Бородянці. На черзі інші міста.

Читать также:
Присоединяйся к нашей армии антикоррупционеров! Подписывайся на нас в Telegaram, Facebook, Youtube и Twitter и Instagram!

Комментарии

X