Подозреваемый в фальсификациях и взяточничестве ексочильник Даби может вернуться к власти - СМИ

03.07.2020 11:50

Корупційні схеми, «договорняки» в судах, недоотримання бюджетом сотень мільйонів гривень – усе це може повернутись до Державної архітектурно-будівельної інспекції разом зі старим керівництвом. У ЗМІ з’явилась інформація про те, що ексголова ДАБІ Олексій Кудрявцев готує підґрунтя для усунення чинного керівника відомства Юрія Васильченка. Натомість звільнене крісло зможе посісти колишній підлеглий Кудрявцева – Сергій Шевченко.

Kudryavtsev1
Олексій Кудрявцев Фото: УНІАН

За каденції Кудрявцева у 2015-2018 рр. пан Шевченко очолював департамент нормативно-правового забезпечення ДАБІ.

Нині він позиціює себе як експерта в галузі містобудування та останнім часом різко збільшив власну медійну активність. У численних постах на власних сторінках у соцмережах та публікаціях експосадовець виступає з жорсткою критикою політики чинного керівництва.

«Послухав виступ Голови ДІМ Юрія Васильченка на "UA: Українське радіо" та не можу втриматись від декількох коментарів. Зазначу, що я є прихильником реформування системи архітектурно-будівельного контролю та нагляду, однак мене не може не турбувати, в який спосіб та ким це здійснюється.

Дуже здивувала теза про те, що пан Васильченко, бувши головою ДАБІ та ДІМ, зробив паузу та став спостерігачем реформ! Керівник такого рівня повинен бути одним із очільників процесу реформування, в іншому разі – краще спостерігати на дивані», - пишет Шевченко.

Shevchenko1
Сергій Шевченко розпочав активну медіакампанію проти чинного керівництва ДАБІ Фото: скрін

За інсайдерською інформацією, за цією інформаційною атакою стоїть колишній бос Шевченка Олексій Кудрявцев, який, імовірно, намагається усунути Васильченка та повернути собі вплив на інспекцію.

Пан Кудрявцев, якого публично обвиняют во взяточничестве и подделке собственных документов об образовании, в последнее время также начал массированную «антикризисную пиар-кампанию», чтобы отбелить запятнанную репутацию.

Напомним, в свое время в прессе много писали о коррупционных схемах, якобы введенные Кудрявцевым и Шевченко, чей департамент был ключевым для всех теневых потоков.

первая схема пов’язана із саботажем судових процесів ДАБІ: програш в першій інстанції, імітація апеляційного оскарження і подання скарги, а потім несплата судового збору та зрив термінів на оскарження. За даними журналістів, така схема дозволяла видавати дозвільні документи в обхід «каси».

вторая схема также предусматривала «договорняки» и преднамеренный проигрыш в судах, но уже с целью восстановления действия отмененных в порядке надзора сомнительных градостроительных условий и ограничений. Сначала ДАБИ демонстративно отменяло скандальные документы, чтобы успокоить возмущенную общественность, а затем документы восстанавливали свое действие по решению суда.

третья схема - заработок на наложенных штрафах. По 30-50% от суммы штрафа ДАБИ вроде «забывала» оплатить судебный сбор и пропускала сроки на обжалование.

В целом, по информации Счетной палаты Украины, через эти схемы госбюджет потерял значительные суммы от штрафных санкций. За три года совместной работы Кудрявцева и Шевченко департамент нормативно-правового обеспечения Даби обеспечил взыскание только 122 600 000 грн штрафов за выявленные нарушения требований законодательства - это лишь 13,3% от общей суммы наложенных санкций, которая должна была составить почти 920 млн грн.

Ключова законодавча прогалина, завдяки якій процвітали ці корупційні схеми – Порядок №461 від 13.04.2011, який стосується введення об’єктів в експлуатацію та надання дозволів на будівництво. Саме він дозволяє корупціонерам надати дозвіл забудовнику, який погодився заплатити.

Одним з найбільш кричущих прикладів такого свавілля є ситуація з будівництвом нового цеху на території вінницького ТОВ «Фруктона – ВН»: будівлю звели без отримання відповідного дозволу ДАБІ. Однак згодом документ на сайті органу з’явився – заднім числом. Та, ймовірно, за певну винагороду.

Наприкінці минулого року правоохоронці спіймали на гарячому начальника ДАБІ Рівненщини, який вимагав майже пів мільйона гривень. Аналогічні повідомлення надходять зі Львова, Луцька та інших міст.

Про наскрізну корумпованість Державної архітектурно-будівельної інспекції відкрито говорять навіть парламентарі. Зокрема, нардеп Олена Шуляк у коментарі для «СтопКору» навіть озвучила неофіційний «цінник» ДАБІ: за дозвіл на один квадрат «просять» від 5 доларів. Загальна ж сума тіньових потоків, за її словами, вимірюється сумами з численними нулями і становить щонайменше 3 мільярди гривень на рік.

Читать также:
Присоединяйся к нашей армии антикоррупционеров! Подписывайся на нас в Telegaram, Facebook, Youtube и Twitter и Instagram!

Комментарии

другие новости

X