Переваги та ризики легалізації медичної марихуани в Україні напередодні голосування відповідного закону у Верховній Раді – експерт

05.06.2019 11:24

Завтра, 06 червня, Верховна Рада України має розглянути законопроект, яким передбачається легалізація використання канабісу у медичних цілях. Відповідний проект закону з’явився у Парламенті після того, як у швидкий термін набрала необхідну кількість голосів електронна петиція щодо законодавчого врегулювання використання канабісу у медичних та наукових цілях. У документі також йшлося про захист конституційного права громадян, а саме права на знеболення при низці хвороб – від хронічного болю до хвороби Альцгеймера. Про переваги використання медичної марихуани для  знеболення, а також про перспективи прийняття закону редакція "СтопКору" поспілкувалась з чи не найбільшим прихильником легалізації – радником партії "Демократична Сокира" з питань легалізації медичного канабісу Ярославом Матюшиним. 

- Чому саме МК, хіба немає інших альтернатив?

- Є. Опіати, які чинять згубний вплив на організм і викликають звикання. Марихуана в якомусь сенсі унікальна, тому що містить активні речовини – канабіноїди. Для медичної марихуани використовується трава з підвищеною кількістю одного з них – канабідіолу (КБД), який не має психотропних властивостей, проте розслабляє і діє як знеболювальний засіб.

- А який перелік хвороб, симптоми яких може полегшити МК?

- Медканабіс, в основному, використовується в паліативній медицині для полегшення страждань пацієнтів у термінальних стадіях хвороби. Наприклад, після хіміотерапії суміш допомагає повернути апетит і сон. Також використовується в випадках епілепсії, розсіяного склерозу, хронічного болю. Крім цього, марихуана уповільнює прогресування хвороби Альцгеймера, в США її призначають хворим на глаукому та пацієнтам з ПТСР (на що окремо хочеться звернути увагу  – наші ветерани заслуговують комфортного існування).

- А як щодо побічних ефектів?

- Звичайно, є, як і в будь-яких ліків. Можливо запаморочення, проблеми з пам'яттю, відчуженість, звикання. В будь-якому випадку призначати курс лікування буде фахівець, враховуючи можливі наслідки.

- І якій кількості українців допоможе така легалізація?

- Виходячи з даних МОЗ, йдеться приблизно про 2 мільйони наших громадян, з яких частина страждає через безглузді заборони, а інша, по суті, порушує закон, купуючи рекреаційні коноплі, намагаючись полегшити біль, нудоту або позбутися від безсоння.

Однак навіть рекреаційні коноплі викликають менше звикання, ніж алкоголь або цигарки, медична марихуана ж практично позбавлена ​​цього ефекту.

- А що з досвідом впровадження медичного канабісу в інших країнах?

- Медична марихуана легалізована у 25 штатах США, Канаді, Австралії. Серед країн, в яких можливий обмежений оборот марихуани – Нідерланди, Чехія, Грузія, Іспанія, Португалія, Австрія.

- Як ви оцінюєте перспективи ухвалення закону про врегулювання медичного канабісу в Україні?

- З нинішнім скликанням ВР перспективи туманні й хиткі. Тому що часто депутати грають в показовий популізм і розігрують фальшиву карту теорії порталу.

- Теорія порталу?

- Це вигадана теорія, яка говорить, що спробувавши канабіс хоча б раз, людина автоматично підсаджується на важкі синтетичні наркотики.

- А це не так?

- Ніяких доказів цієї теорії у вчених немає. Тим більше, що медканабіс – це не про "постирчати". Там зовсім інша пропорція речовин. Оскільки канабідіол не є психоактивною речовиною, "кайфанути" від нього не вийде, а ось полегшити біль або зняти тривогу – так.

- І все ж таки, на вашу думку – українським пацієнтам світить легалізація медичного канабісу?

- Безумовно. Легалайз медичного канабісу крокує планетою. Свого часу електрика добралася і до Радянського Союзу. Тому актуалізація українського законодавства неминуча, як схід сонця.

Присоединяйся к нашей армии антикоррупционеров! Подписывайся на нас в Telegaram, Facebook, Youtube и Twitter и Instagram!

Комментарии

X