Классические идеологии отмирают, популизм «рулит» - особенности парламентских выборов-2019

24.07.2019 10:30

Цьогорічні вибори до парламенту яскраво продемонстрували: традиційні політичні ідеології вже не в тренді. Як наголошує політолог Людмила Зубрицька, масовий виборець не сприймає змістовні речі та не замислюється над сенсом стратегічних кроків. Натомість спрацьовують так звані тонкі ідеології – націоналізм, популізм.

«У нас 80% людей голосують емоціями. Тобто вони не занурюються у суть повідомлення політиків. Так, їх цікавить гарна картинка, одне речення, два речення, яскрава обіцянка. Наприклад, мета у нас – зниження тарифів. І тут хто як може: ми знижуємо тарифи у 2 рази, в 4 рази, потім у 8 разів… А бачимо – на декілька копійок чи на декілька десятків копійок вдалося знизити тариф на газ», – зазначає експерт.

"80% людей голосують емоціями", - Людмила Зубрицька.

У рамках ідеології популізму красиві обіцянки – необхідний елемент, адже основна мета популізму – загітувати на свій бік якомога більше виборців.

«А що ти будеш їм обіцяти – це також дуже цікаво. Популізм пропонує біполярну картину світу. Біполярність – це «ми – народ» і «вони – погані». І тут, де «вони – погані», можуть з’являтись корупціонери при владі або просто олігархи, або просто Кабмін, або просто Верховна Рада, ненажерливі депутати, тобто всі, хто завгодно», – додає пані Зубрицька.

Читайте інтерв’ю повністю: «Ми живемо в епоху тотального популізму» – політолог Людмила Зубрицька про маніпулювання свідомістю виборців

Присоединяйся к нашей армии антикоррупционеров! Подписывайся на нас в Telegaram, Facebook, Youtube и Twitter и Instagram!

Комментарии

X