Кандидат у мери Дніпра Краснов підкупив 15 тисяч виборців – ним зацікавились спостерігачі місії ENEMO

20.11.2020 13:10

Представники міжнародної місії зі спостереження за виборами в Україні ENEMO заявили, що пильно стежитимуть за ходом другого тура виборів мера Дніпра. Про це в ході онлайн-зустрічі з головою правління ГО «Стоп корупції» повідомили члени команди Петер Немет зі Словаччини та Мая Бєліч з Чорногорії.

ENEMO Krasnov
У ENEMO зацікавились Красновим Фото: СтопКор

«Особливий інтерес у міжнародних спостерігачів викликала історія щодо масштабного підкупу виборців у Дніпрі, який здійснюється через групу у Viber. Про схему нам стало відомо під час круглого столу, який відбувся 18 листопада у пресцентрі «СтопКор» та на якому обговорювали результати моніторингу місцевих виборів-2020», – розповів Ігор Бондарчук.

bondarchuk enemo krasnov
Фото: СтопКор

За його словами, група вже нараховує 15 тисяч учасників, здебільшого – молодь.

«Они создали группу в популярном мессенджере, которая сейчас насчитывает почти 15 000 участников. Среди них 16 человек - администраторы группы. Схема такова: сначала человек подписывается, дальше там появляется сообщение «свободный админ» и человек ставит лайк. После этого нужно написать админу в личку вопрос «как заработать». Далее необходимо на запрос предоставить свои данные, а также прописку », - рассказал он.

Головна умова заробітку – віддати голос за «потрібного» кандидата. Потім сфотографувати бюллетень та отримати гроші на карту.

Політолог Ігор Рейтерович розкрив прізвище нечесного кандидата – ним виявився Загід Краснов.

Igor Reyterovich
Ігор Рейтерович Фото: СтопКор

«Коли був підрахунок голосів, то його спеціально дуже довго тягнули, і в результаті в другому турі опинилась людина, яка взагалі не повинна була опинитися, і вона випередила свого «переслідувача» на 400 голосів. Ці голоси — я маю на увазі лідера громадської сили пана Краснова — просто купили.

Пан Ігор (голова правління ГО «Стоп корупції» Ігор Бондарчук — ред.) зараз показав групу, де є скрини з прізвищами цього кандидата», – зазначив на брифінгу він.

Нагадаємо, у неділю, 22 листопада, у Дніпрі відбудеться другий тур виборів мера міста.

Перший тур виборів мера Дніпра відбувся 25 жовтня, тоді жоден з кандидатів на не зміг заручитися підтримкою більшості виборців.

Зокрема, чинний мер міста Борис Філатов (партія «Пропозиція») отримав 46,41%, його несподіваний суперник Загід Краснов (партія «Громадська сила») - 13,15%.

Читать также:
Присоединяйся к нашей армии антикоррупционеров! Подписывайся на нас в Telegaram, Facebook, Youtube и Twitter и Instagram!

Комментарии

другие новости

X