Ексначальник Генштаба Муженко рассказал о вторжении России в Украину

08.07.2020 23:27

В Україні опрацьовані всі можливі плани реагування на загрози, які можуть виникнути в разі вторгнення РФ.

DNR
Фото: politeka.net

Про це поінформував ексначальник Генштабу - головнокомандувач ЗСУ з липня 2014 до травня 2019 Віктор Муженко, передає "Lenta.UA" ссылаясь на "Укринформ".

"Такі сценарії розглядалися, і є відповідні плани, яким чином повинні діяти Збройні сили в цій ситуації. Хоча я вважаю, що почнеться все не на півдні, почнеться все на сході нашої країни. Ми ж розуміємо ситуацію сьогоднішнього дня, яким чином може Росія перетнути адміністративний кордон між Кримом і Херсоном регулярними формуваннями. Це відразу викличе негативну реакцію практично всього світового співтовариства і спричинить за собою посилення відповідних санкцій", - пояснив Муженко.

Він вважає, що РФ, найімовірніше, піде шляхом активізації дій на сході із залученням незаконно створених військових формувань на території "ДНР/ЛНР".

"Це все може мати місце і бути реалізовано не тільки на території Луганської та Донецької областей, а й на території Запорізької, Херсонської областей в першу чергу", - спрогнозував ексначальник Генштабу.

На питання, як будуть діяти ВСУ в разі повномасштабного наступу, Муженко зазначив: "Вводиться військовий стан, в ході введення воєнного стану є ряд заходів, які чітко обумовлені відповідними керівними документами, відповідним планом, яким чином повинні діяти Збройні сили, - приведення в повну бойову готовність усіх військових частин, створення відповідних угруповань для протидії силам вторгнення, посилення протиповітряної оборони, взяття під охорону відповідних критичних об'єктів, в тому числі це стосується станцій підйому, станцій водозабору, які є на Дніпрі, які подавали свого часу воду в південнокримського канал таке інше".

Муженко висловив думку, що РФ піде на вторгнення в Україну тільки за певних умов.

"Щоб дійсно мала місце реалізація безпосереднього військового вторгнення, повинен бути створений ряд певних умов. В першу чергу це хаос в Україні, параліч всіх органів держуправління, військового управління. Цьому буде передувати потужна інформаційна операція. Вона вже, я так вважаю, проводиться. Другим етапом може бути розвідувальна, диверсійна або спеціальна операція, і тільки після цього, коли будуть створені відповідні умови, вже можна говорити про безпосереднє вторгнення регулярних військ Російської Федерації", - роз'яснив Муженко.

Читать также:
Присоединяйся к нашей армии антикоррупционеров! Подписывайся на нас в Telegaram, Facebook, Youtube и Twitter и Instagram!

Комментарии

другие новости

X