Будут ли выборы-2020 прозрачными и как жителям Луганщины прийти после пожаров: ток-шоу «Мир или война» с Бочкалы

03.10.2020 17:27

2 жовтня 2020 року в ефірі телеканалу «Інтер» вийшов черговий випуск політичного ток-шоу «Мир чи війна». Тема програми – вибори-2020 та масштабні пожежі на Луганщині. У студії ведучі програми Олексій Фадєєв та Роман Бочкала з гостями обговорювали, як пройдуть вибори цього місяця і чи отримують люди компенсації та як взагалі держава виконує обіцянки, дані жертвам паводків на Прикарпатті?

Bochkala
Роман Бочкала

У першій половині ток-шоу політики, кандидати, експерти говорили про вибори.

Голова правління громадянської мережі «ОПОРА» Ольга Айвазовська розповіла про типові порушення.

«На будь-яких виборах найбільш масовими є порушення, які не впливають на кінцевий результат виборів. Наприклад, агітаційні матеріали без вихідних даних. Кількісно їх набагато більше, ніж системних серйозних порушень. Але після 24 вересня, коли завершився процес подання документів до територіальних виборчих комісій з боку партій і кандидатів, всі вони стали суб'єктами виборчого процесу. Кількість порушень набагато більш серйозних, на нашу думку, збільшується, тому що питання впливу на кінцевий результат виборів, наприклад, через матеріальну стимуляцію громадян голосувати, йти на вибори чи не йти, є набагато ризикованіші, ніж просто порушення в порядку фінансування виборчої компанії. З одного боку, ми бачимо колосальні ресурси, які інвестуються в тіньовий спосіб. Наприклад, в соціальні мережі за нашими підрахунками, лише протягом вересня 1 мільйон 400 тисяч доларів інвестовано в агітацію в соцмережах, наприклад, у Facebook. З іншого боку, серед 156 порушень, зокрема, на основі яких відкриті кримінальні провадження – 36, наприклад, за фактом підкупу виборців. Це набагато більш системне і серйозне порушення», – зазначила Айвазовська.

У другому блоку ток-шоу обговорювали масштабні пожежі на Луганщині та реакцію влади на трагедію.

Заступниця міністра розвитку громад та територій України Анна Коваленко розповіла про ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій, а також відповіла на питання Романа Бочкали стосовно компенсації жертвам паводків на Прикарпатті.

«Ми дбаємо про людей і запровадили спрощений режим компенсації. Тобто йдеться про те, що люди, які фактично постраждали в виняткових випадках, які потребують допомоги, зараз не мають вже чекати три місяці, як було раніше», – зазначила Коваленко.

Жителі Прикарпаття у прямому ефірі поскаржилися на те, що грошову компенсацію отримали навіть ті, хто не постраждав від повені, а саме – родичі представників місцевої влади і членів комісій, а також додали, що 20 тисяч гривень – це занадто мало для відновлення осель.

Смотрите полную версию ток-шоу:

Нагадаємо, 11 вересня на телеканалі «Інтер» стартував перший випуск політичного ток-шоу «Мир та війна». Заслужений журналіст України Роман Бочкала разом із Олексієм Фадєєвим щоп'ятниці обговорюють важливі для України питання. Гості програми – представники влади, політики, народні депутати, представники Офісу Президента, Уряду, експерти, політологи, жителі Сходу та Заходу.

Как сообщал "СтопКор" ранее, в Одессе зняли з виборів кандидатів-клонів.

Читать также:
Присоединяйся к нашей армии антикоррупционеров! Подписывайся на нас в Telegaram, Facebook, Youtube и Twitter и Instagram!

Комментарии

другие новости

X