Розвалюється дах та йдуть тріщини: на столичному Печерську «ділки» хочуть знести стіну житлового будинку

25.03.2021 11:57

На столичному Печерську розгорівся скандал. Місцеві мешканці обурені діями одного з власників квартир на першому поверсі – той зносить опорні стіни будинку за адресою вул. Копиленка, 3. Люди припускають, що після облаштування вхідної групи приміщення хочуть здати під оренду магазина чи кафе, зробивши там панорамні вікна з видом на Печерськ.

kopilenka 3 stena dabi
Фото: СтопКор

Проте для таких робіт необхідно врахувати особливості будинку та отримати низку дозволів. А цей будинок, за словами людей, вже вкритий тріщинами, плити даху розходяться, адже ще двоє «ділків» уже винесли стіни. Про це в коментарі «СтопКору» розповіла мешканка Печерська Наталія Доленко. 

“Цей будинок вже давно страждає від численних вхідних груп і недавно знову став жертвою нашестя охочих пошкодити опорні стіни та зробити з вікна двері. Ми спостерігали за цим будівництвом довго: виносилися величезні мішки з битою цеглою, цеглою разом із бетонними рештками фундаменту. Тобто можна було припустити, що вони роблять дуже масштабний “ремонт” та руйнують стіни. Мешканці не втручались, оскільки це приватна власність, роботи проводились у приміщенні. Але два тижні тому з боку фасаду були помічені надрізи – тобто почалася підготовка для вхідної групи, щоб просто в один момент винести стіну, і люди нічого не встигли б зробити”.

За її словами, через деякий час з’явилися двоє будівельників з відбійними молотками і почали з боку фасаду руйнувати стіну. 

«Наші активісти попросили цього не робити та надати документацію, а також викликати представника господаря або самого господаря. Роботи були призупинені, приїхав нібито юрист, який займався документацією. Ним було надано частину документів, які він нам показував вибірково, лицьовими сторінками. Але ми все одно знайшли частину умов, які вони не виконали. 

До початку проєктування власник приміщення повинен був отримати згоду балансоутримувача, а також — найголовніше — згоду власників (співвласників)  квартир та приміщень. Цього зроблено не було.

Мешканці направили низку запитів, ще коли були підготовчі роботи. Звернулися до Печерської районної адміністрації, до Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва та до Департаменту земельних ресурсів для розуміння ситуації.

Наприклад, момент: у містобудівних умовах та обмеженнях площа  цього приміщення — 42,1 квадрата, а за інформацією департаменту Держархбудконтролю — площа зросла до 43,4 кв.м. Звідки взялися зайві метри?”

Вона також зазначила, що не погоджується із визначеним класом наслідків (відповідальності).

kopilenka 3 stena dabi
Фото: СтопКор

Відповідно до п.2 ст.32 Закону  України «Про регулювання містобудівної діяльності», категорія складності об’єкта будівництва визначається відповідно до державних будівельних норм та стандартів на підставі класу наслідків (відповідальності) такого об’єкта будівництва.

“Я не згодна так само з тим, що у них клас наслідків СС1. 

Клас наслідків (відповідальності) будівель і споруд - це характеристика рівня можливої ​​небезпеки для життя і здоров'я людей, які постійно або періодично будуть перебувати на об'єкті або зовні, а також матеріальних збитків або соціальних втрат, пов'язаних із припиненням експлуатації або втратою цілісності об'єкта.  Невірне визначення класу наслідків дає можливість подібним ділкам безперешкодно та безвідповідально руйнувати наші будівлі.  Роботи, які виконують за цим класом наслідків (СС1), передбачають полегшений пакет документів для проведення робіт. Роботи з переобладнання та перепланування житлових і нежитлових будинків, приміщень у них не потребують документів, що дають право на виконання робіт. А головне — після закінчення робіт об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію. Але в нашому випадку, згідно з документацією,  це реконструкція, з втручанням в опорні конструкції будинку. Тут  зовсім іншій пакет документів повинен бути”.

Жінка наголошує: будинок і так багатостраждальний, адже з протилежного боку таким же чином була перероблена двокімнатна квартира і трикімнатна з лицьової частини, яка виходить на Печерський ринок.

“Знову-таки, там жодної документації немає. Від такого втручання в конструкцію страждає будинок, з'являються тріщини. Цієї зими мешканці  квартир п'ятого поверху своїми силами ремонтували щілини між плитами перекриття на даху. Плити роз”їхалися, у квартирах зростає вологість, з’являється грибок на стінах, на стелі, і людям самостійно доводиться запінювати їх. Але до цього нікому немає діла, вхідні групи працюють, а кому розсьорбувати наслідки?”

Варто зазначити, що цей будинок – 60-х років спорудження і зведений на так званому «стрічковому» фундаменті.

«Ніхто не звертає уваги, що це може сумно закінчитися. Прямо перед вікном йде газова труба, і всім нам відомі випадки, коли в Києві стаються вибухи. Зі свого боку ми повідомили про це газовій службі. 

Завдяки таким роботам під загрозою безпека мешканців! І як наслідок, люди можуть бути позбавлені своїх помешкань через руйнацію будинку”, – додала жінка.

Зазначимо, наразі роботи були призупинені.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини