Розрекламований Трампом препарат проти COVID-19 почали забороняти у Європі

28.05.2020 15:09

У середу, 27 травня, уряди декількох країн Європи прийняли рішення припинити використання протималярійного препарату гідроксихлорохіну для лікування пацієнтів з діагнозом COVID-19.

Про це повідомляє "Reuters", передає "Журналіст".

Крім того, було призупинено друге глобальне випробування, що ще більше підірвало надії на лікування препаратом, який просуває президент США Дональд Трамп.

"Діяльність, яка здійснюється Францією, Італією та Бельгією, пішли за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) 25 травня про припинення великого випробування гідроксихлорохіну з міркувань безпеки", – наголошується в повідомленні.

Як відомо, після заяв про те, що вказаний протималярійний препарат може допомогти деяким пацієнтам, регулятори в декількох країнах дозволили використовувати гідроксихлорохін в якості потенційного лікування COVID-19.

Трамп був особливо затятим прихильником препарату. Також він заявляв, що сам щодня приймає цей препарат, щоб не заразитися на коронавірусну інфекцію.

Разом з тим, британський медичний журнал "The Lancet" заявив, що пацієнти із коронавірусом, які приймають гідроксихлорохін, частіше вмирають і відчувають небезпечні проблеми з серцем.

Так, уряд Франції розпорядився, щоб французькі лікарі більше не прописували протималярійний препарат гідроксихлорохін при лікуванні коронавірусу COVID-19. Однак, гідроксихлорохін будуть як і раніше застосовуватися проти малярії і вовчака.

Варто відзначити, що генеральний директор Індійського ради з медичних досліджень (ICMR) Балрам Бхаргав заявляв, що гідроксихлорохін не має серйозних побічних ефектів і може використовуватися в якості профілактики від коронавірусу. Але водночас з тим, на Індію припадає 70% світового виробництва гідроксихлорохіна. Його виробництво останнім часом збільшилося разом із зростанням попиту після заяв Трампа.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини