Розмитнення авто в «Дії»: новації від Уряду

Кабмін розповів, як можна буде розмитнити автомобіль у «Дії». Експериментальний проєкт може запрацювати після ухвалення нардепами.

rozmitnennya avto
Розмитнити авто можна буде в «Дії» Фото: carfast

Уряд запустив експериментальний проєкт розмитнення автівок за допомогою порталу «Дія».

«Ми ухвалили постанову, що дасть можливість через смартфон подати необхідні документи, оплатити митний збір і завершити митне оформлення транспортного засобу в автоматичному режимі. Усе максимально зручно, просто та без жодної корупції», — заявив голова Уряду Денис Шмигаль.

Як зауважив Шмигаль, оплатити митні збори також можна буде онлайн за допомогою «Дії» у телефонній або web-версії порталу, повідомляється на сайті Уряду.

Відповідно до документа, експериментальний проєкт триватиме з 2 грудня 2021 року до 31 серпня 2023 року.

Мінфіну разом із Державною митною службою доручили протягом 1 місяця з дня набуття чинності постанови відкрити рахунок у Державній казначейській службі «для справляння митних платежів». А Мінцифри доручили протягом 2 місяців із дня набуття чинності постанови забезпечити технічну можливість подання документів для оформлення розмитнення через «Дію».

Шмигаль також додав, що ввезення авто часто було незручним для десятків тисяч українців. Експериментальний проєкт запрацює після ухвалення відповідних змін до законодавства Верховною Радою України.

Нагадаємо:

  • 13 травня Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт про пільгове розмитнення «євроблях».
  • Згідно із законами, вживані автомобілі з європейською реєстрацією, старші п’яти років, які були ввезені на територію Україні до кінця 2020 року, оподатковуються за пільговою ставкою податку на додану вартість та акцизного податку.
  • Сума акцизного податку залежатиме від віку автівки, об’єму та типу двигуна й не залежатиме від її вартості.
  • Базова ставка коливатиметься від нуля до 150 євро, і в більшості випадків вартість розмитнення не перевищуватиме однієї тисячі євро.

Як повідомляв «СтопКор» раніше, ЗМІ опублікували указ Зеленського про припинення громадянства трьох контрабандистів.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини