Розкрадання на Музеї Революції гідності: ексголовбуха Мінкульту судитимуть за переплату понад 400 тис

11.06.2021 18:59

Колишнього головного бухгалтера Міністерства культури України судитимуть за зайве перерахування 420 тисяч грн компанії, що проводила конкурс на проєкт Музею Революції гідності. Про це повідомляє Київська міська прокуратура у своєму Telegram-каналі, передає "ZN.UA".

Muzey
Фото: 24tv.ua

Шевченківська окружна прокуратура Києва направила до суду обвинувальний акт стосовно колишнього начальника управління бухгалтерського обліку та фінансової звітності - головного бухгалтера Мінкульту, який без вагомої причини перерахував 420 тисяч гривень компанії-нерезиденту (ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України).

Розслідуванням було встановлено і задокументовано, що між Мінкультури та компанією існував договір про надання "послуг по організації та проведенню Міжнародного відкритого архітектурного конкурсу проєктів на кращу проєктну пропозицію по об'єкту "Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної сотні - Музею Революції гідності".

Загальна вартість послуг становила 2,5 млн грн, а оплата здійснювалася з бюджету України. Мінкульт провів дві оплати за послуги в інвалюті на 23 і 52 тисячі євро.

"Колишній головний бухгалтер Міністерства культури при оплаті послуг в євро не переконався в правильності сплати суми коштів за договором, підписав платіжне доручення про перерахування коштів з рахунку міністерства на рахунок компанії-нерезидента та сплатив на 12 тисяч євро більше, ніж необхідно, в тому числі зайвої оплати комісійної винагороди банку за купівлю іноземної валюти та комісійної винагороди за банківські послуги. у перерахунку в національну валюту збитки становлять близько 420 тисяч гривень", - йдеться в повідомленні.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Як повідомляв “СтопКор” раніше, Литва створить табір для біженців з Білорусі.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини