Розірвані зв’язки та одяг: в Ізюмі на сесію депутати проривалися з боями крізь поліцію

18.06.2021 20:32

Чергова сесія Ізюмської міської ради перетворилась на поле бою. На вході до сесійної зали заслін поліції не давав опозиційним до мера обранцям вільно увійти. У результаті – один депутат міськради отримав травму зв’язок, ще один попрощався з зіпсованим костюмом. Про це розповів керівник Ізюмського міського відокремленого підрозділу «Стоп корупції» і депутат Ізюмської міської ради Юрій Козлов.

В Ізюмській міській раді депутатів не пускали до зали засідань. Скріншот: Стопкор

Опозиційні до мера Ізюма депутати (а таких в міській раді майже половина) скаржаться, що більшість на чолі з мером Валерієм Марченком утискають права громади: слова не дають, пропозиції щодо ухвалення соціальних програм не підтримують. На попередніх сесіях опозиціонерам просто вимикали мікрофони, позбавляючи права на виступ. Щоб донести свою позицію, для чергової сесії вони підготували спецзасоби: гучномовці і колонки.

«Якщо депутат вважає за потрібне, він має право захищати інтереси громади, яка його висунула, у будь-який законний спосіб. У цьому випадку немає жодної заборони на використання гучномовців», - пояснює Юрій Козлов.

«З колонкою і гучномовцем до зали засідань вхід заборонено!» — заявили депутатам представники поліції. Хто так вирішив? І на якій підставі не можна? Правоохоронці пояснити не змогли. Натомість намагались вихопити з рук депутатів особисті речі – колонку і гучномовець.

На оприлюдненому в мережі відео видно, як поліцейські хапали депутатів, штовхали їх і фізично заважали проходити на робочі місця.

«За чиїм розпорядженню ви дієте? Що ви робите?» - кричали обурені депутати.

В результаті штовханини Юрію Козлову порвали брендовий костюм від Михайла Вороніна. Його колега Денис Штейман поплатився зв’язками на руці: лікарі діагностували пошкодження. Крім того, постраждали робочі документи: розсипані в результаті протистояння депутатські папери безжально розтоптані.

Скріншот: СтопКор

Юрій Козлов пояснив: першими питаннями порядку денного були запропоновані більшістю скорочення соціальних програм. Мер Марченко передбачав спротив депутатів, тому й поставив заслін поліції, щоб завадити незгодним потрапити на сесію.

Стопкорівець зателефонував до обласного управління поліції, пояснив, що місцеві правоохоронці не пускають депутатів в зал.

Згодом депутатам нарешті вдалось потрапити на сесію. Утім, їм знову намагались «затулити рота» - мер не надавав їм слова і вимикав мікрофон.

«Що за дитячий садок? Ви при своєму розумі? Ви вдруге не даєте поставити запитання! Ви не маєте права не надати слово! Ви головуючий, а не цар! Розумієте різницю: головуючий і цар?» - вигукує обурена депутатка на відео.

Тоді депутати стали використовувати гучномовці. Знову у залі засідань з’явились представники поліції, які намагались забрати пристрій у обранця. Депутат з гучномовцем пояснив поліцейським, що мікрофон не працює і він використовує спецпристрій для роботи – щоб його почули колеги.

«Яку норму закону порушує депутат, що ви приходите і забираєте в нього щось?» - питає Козлов.

В результаті такого протистояння опозиційні депутати написали заяви до правоохоронних органів. За інформацією регіонального підрозділу «Стоп корупції», слідство за вказаними фактами не ведеться.

Зазначимо, раніше в Ізюмі на сесії міськради депутати розшукували промерську більшість, яка зникла з зали засідань в невідомому напрямку. Для розшуку знову довелось викликати поліцію.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини