Дерибан Азовського узбережжя та приватне будівництво на заповідних територіях поблизу Сиваша – кричущий, але, на жаль, непоодинокий випадок нехлюйського ставлення посадовців до природи. Хто кинув оком на територію заказника «Зачарована Десна» і чому в незайманому гирлі великої ріки з’явилась масивна забудова? Дивіться у розслідуванні Артема Лагутенка.
Як зазначає еколог Олексій Василюк, на Десні проходить один з найважливіших міграційних шляхів птахів України та Європи. Відповідно, «Зачарована Десна» захищена Законом від забудови.
«Заказник – це певна природна ділянка, на якій заборонена будь-яка діяльність, яка їй шкодить. Там не можна будуватися, там не можна видобувати корисні копалини, не можна знищувати рослини, тварин», – наголошує Олексій.
Знімальна група «СтопКору» вирушила у подорож вздовж Десни. Та як бачимо, всю дорогу ліворуч від автівки знаходяться паркани – доступу до ріки просто немає.
Навесні цього року було проведено приватизацію шести ділянок прямо на стометровій території заказника, який належить ДП «Вищедубечанське лісове господарство». Наразі державне підприємство саме судиться з рейдерами.

«Із земель державного підприємства роздається земля. Ми нічого не знаємо. Дивимося в кадастрову карту: уже лежать земельні ділянки. Проте яке у нас правосуддя, ви знаєте… Листи ми писали, в суди подавали. Поки ці суди йдуть, люди собі будують. Ніхто їх не зупиняє в цьому плані», – розповідає головний лісничий ДП «Вищедубечанське лісове господарство» Анатолій Шиян.
Наша команда спільно з екологами звертається до Міжнародної ради охорони природи. Тож тепер увесь світ чекатиме на пояснення від українських можновладців, чому вони готові забудувати один з найбільших коридорів міграції птахів у Європі.