Розбій у Голосієві: в Києві піщані браконьєри збили коптер журналістів – фото, відео (оновлюється)

31 жовтня в Голосіївському районі столиці зловмисники завадили роботі знімальної групи "СтопКору". Журналісти приїхали, щоб зафіксувати річку Коник, річище якої було змінено через роботу піщаних браконьєрів.

"Ми проводили аерозйомку над річкою Коник, що протікає поблизу однойменного житлового комплексу. Потім до нас під'їхав чоловік, який сказав, що він засновник житлово-будівельного кооперативу "Золота Затока". Чоловік пригрозив, що "зніме ваш коптер" і після цього апаратура перестала нас слухатись. В результаті, як самі бачите, коптер застряг у гілках дерев", – розповіла з місця події журналістка Наталія Дігтяр.

ДОДАНО ВІДЕО:

Завадити роботі техніки не так вже й просто – подібне обладнання використовують бойовики на окупованих територіях.

"Коптер можна зняти двома способами – портативною антеною або електрорушницею, яка пучком радіочастот може його збити. Якщо це вдасться, то коптер впаде. Можливо, в котеджному містечку охорона використовує незаконні засоби. На Донбасі Росія передала бойовикам такі прилади. Виникає запитання, у який спосіб їх змогли отримати охоронці", – наголосив правозахисник Ігор Бондарчук.

Нагадаємо, раніше журналісти зафіксували факти незаконного видобутку піску на річці Коник в Голосіївському районі столиці. Там працювали два земснаряди від забудовника однойменного ЖК. Ми виявили, що через діяльність піщаних нелегалів у період з 2005 року річище було змінено, що свідчить про знищення природного ландшафту. Це може спричинити небезпечні зрушення в унікальній екологічній системі та стати причиною зникнення багатьох видів різноманітної флори.

Так виглядала річка у 2005
В 2013 порівняно з 2005 помітне роздвоєння русла
За 3 роки русло річки Коник суттєво змінилось

Крім того, згідно зі ст. 110 Водного кодексу України, відповідальність за порушення водного законодавства беруть на себе особи, винні у самовільному захопленні водних об'єктів та руйнуванні річищ, струмків та водотоків або порушенні природних умов поверхневого стоку.

За фактом перешкоджання роботі журналістів та порушення ВКУ ГО "Стоп корупції" наразі звертається до представників поліції й прокуратури.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини