Росія погрожує Молдові зупинити постачання газу протягом 48 годин 

Російський монополіст у сфері видобутку та постачання газу “Газпром” погрожує Молдові припинити постачання газу протягом 48 годин через “несплату вже поставленого палива”. 

gazprom pogrozhue moldovi
"Газпром" погрожує Молдові зупинити постачання газу Фото: ТАСС

Відповідну заяву зробив представник "Газпрому" Сергій Купріянов. За його словами, Молдова відмовляється виплачувати гроші за вже поставлене паливо та брати на себе свої зобов’язання, передає ТАСС.

"Черговий термін поточних платежів - сьогодні, 22 листопада. У зв'язку з цим сьогодні "Газпром" відповідно до контракту повідомив молдавську сторону, що через 48 годин постачання газу до Молдови буде зупинено", - цитує видання Купріянова.

Як Молдова відреагувала на ультиматум "Газпрому"

Голова "Молдовагазу" Вадим Чебан вже відреагував на заяву "Газпрому" та підтвердив, що вони отримали це повідомлення.

"Я підтверджую, що ми отримали таке повідомлення. Йдеться про оплату споживання за жовтень та половину оплати за листопад. У нас виник особливий розрив, тому що у жовтні місяці, якщо пам'ятаєте, у тарифі ціна закупівлі була 150$, а ми закуповували по $800. Над цією проблемою зараз ми працюємо. Це, в принципі, було зафіксовано у протоколі, який ми підписували з Газпромом", - розповів Чебан, додавши, що наглядова рада компанії працює над вирішенням цього питання.

Скільки часу це займе, голова "Молдовагазу" не уточнив, передає NewsMaker.

Варто зазнаити, що російська компанія “Газпром” також постачає газ у невизнане Придністров'я, яке фактично знаходиться під контролем Російської Федерації, але всі грошові зобов’язання перекладаються на Молдову.

Як повідомляв “СтопКор” раніше, 22 жовтня парламент Молдови ухвалив рішення про надзвичайний стан в країні через газову кризу. Така ситуація спричинена тим, що "Газпром" припинив постачання палива до країни, поки вона не оплатить борги.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини