Росія поглинає Донбас? У Європі стурбовані паспортизацією жителів окупованих територій

Європейський Союз упевнений, що Росія почала поступове поглинання окупованих територій Донбасу. Про це повідомив Bloomberg із посиланням на документ, представлений Брюсселем на цьому тижні державам-членам. Утім у експертів виникає логічне запитання: чому загроза масової паспортизації, яку РФ проводить на Донбасі, викликала стурбованість у представників ОБСЄ та країн ЄС лише зараз?

Pasport
Фото: interfax

Як уже повідомлялося, наразі у планах РФ – видати жителям ОРДЛО мільйон російських паспортів. Тобто зробити громадянами Російської Федерації близько третини населення окупованих територій.

На думку громадського активіста, очільника ГІ «Права справа» Дмитра Снєгирьова, таким чином Москва готує ґрунт для того, щоб у представницьких органах влади в ОРДЛО на момент можливого повернення в Україну були громадяни РФ. А це спричинить черговий конфлікт.

Snegirev-Bochkala_3
Дмитро Снєгирьов Фото: скриншот

«Прекрасно розуміючи, що офіційний Київ навряд чи погодиться на повернення ОРДЛО з такою кількістю російських громадян, Кремль грає «в довгу». Адже якщо Україна не захоче приймати назад ОРДЛО після виконання «Мінську», Росія зможе добитися зняття частини санкцій.

Тим часом Росія продовжує продавлювати політичну частину Мінських угод про входження квазіреспублік до складу України на правах фактично федеральних округів. І в такому випадку масова паспортизація створює передумови для прямого збройного втручання з боку РФ під виглядом захисту вже не просто російськомовного населення, але російських громадян – повторення абхазького сценарію.

Я вважаю, що вся ця ситуація стала можлива, тому що як українська влада (й при Порошенкові, й при Зеленському), так і європейці боялися йти на ще більшу конфронтацію з РФ. А зараз «зросійщення» українських громадян на окупованих територіях – фактично незворотний процес», – зазначає громадський діяч.

На думку пана Снєгирьова, протистояти цьому слід, приймаючи закони, згідно з якими наявність подвійного громадянства (з будь-якою країною, не тільки РФ, тому що є загрози паспортизації українців з боку Угорщини, Польщі, Румунії) передбачає автоматичне позбавлення громадянства України. Адже відсутність українського громадянства – це відсутність права голосу на виборах. Що мінімізуватиме вплив цієї категорії людей на формування порядку денного в Україні, особливо в політичному векторі.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини