«Росинка» може зникнути з прилавків – російський «Сбербанк» наклав око на майно заводу

31.12.2018 12:08

Безалкогольні напої «Росинка». Цей логотип відомий, мабуть, кожному українцю, адже на ринку він уже понад півстоліття. Найближчим часом ці напої можуть зникнути з прилавків магазинів, адже на підприємство націлився банк країни-агресора. Чим насправді зацікавило це підприємство російський банк та чи має він підстави для його захоплення – дізнавалась журналіст «СтопКору» Лілія Ткачук.

Компанія «Росинка» заснована ще в серпні 1960 року. Це був перший на території Радянської України спеціалізований завод з розливу газованих напоїв.

«За весь 60-ти річний період підприємство розвивалося, розвивало свою лінійку, почало випускати не тільки мінеральну воду, яку знали ще як Київська мінеральна вода, а стали розвивати мінеральну, солодкі води, капризони, напої для дітей, квас. Це єдине підприємство, яке забезпечувало місто Київ хлібним квасом. І на сьогоднішній час ми також цей продукт випускаємо за тією ж технологією, яка була затверджена в 60-ті роки. За цей період було випущено більше 150 найменувань продукції», - розповідає голова профспілки заводу «Росинка» Микола Бахтін.
Свою продукцію завод постачає по всій територій України, а також у Сполучені Штати Америки та Німеччину.

«У нас був майданчик в Криму, де ми розливали також безалкогольні напої і квас. Перебувала ця площадка в Євпаторії, але в зв'язку з ситуацією, яка склалася, і військовими діями, Російська Федерація забрала Крим і відповідно забрала і наш майданчик», - продовжує розповідь пан Микола.

У 2013 році підприємство взяло кредит у «Сбербанку Росії» у розмірі 14,5 млн доларів США на 5 років під 12,5% річних: «До вересня 2014 року завод зміг повернути 2,5 млн доларів кредиту, а також було сплачено десь біля 2,5 млн доларів відсотків по кредиту. І залишився борг 12,5 млн доларів», - повідомила Оксана Попова, фінансовий директор заводу «Росинка» у 2012-2017 рр.

Проте з початком війни на Донбасі, анексією Криму та збільшенням курсу долара продажі у підприємства значно впали. Виплачувати кредит для заводу стало практично неможливо, адже 30% своєї продукції підприємство постачало саме в ці регіони.

«До банку ми звертались неодноразово, ми вже зрозуміли, що важко буде погашати цей кредит. Ми звертались неодноразово з реструктуризації, по зменшенню відсотків просили, просили реструктуризувати, збільшити період, але банк на наше прохання назустріч не йшов, а надсилав листи про збільшення відсоткової ставки, про встановлення штрафних санкцій за несвоєчасне погашення», - додає пані Оксана.

Деталі резонансної справи – у матеріалі Лілії Ткачук:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини