Російський суд заборонив кримським татарам свідчити рідною мовою

В апеляційному військовому суді в місті Власіха Московської області РФ відбулося засідання щодо продовження арешту фігурантам так званої "алуштинської групи" у "справі Хізб ут-Тахрір" Руслану Нагаєву, Ленуру Халілову, Руслану Месутову і Ельдару Кантімірову. Про це розповів адвокат Айдер Азаматов, передає "Чорноморські новини" з посиланням на "Кримська солідарність".

Alushtinska grupa
Фото: qha.com.ua

На початку засідання кримські татари заявили клопотання про надання їм перекладача, щоб мати можливість свідчити рідною мовою.

Підзахисні заявили чергове клопотання про надання перекладача з російської на кримськотатарську мову для реалізації їх права у російському і міжнародному законодавстві. Суд пішов до нарадчої кімнати і виніс рішення про відмову в перекладачі, — розповів адвокат.

Своє рішення суд держави-окупанта аргументував тим, що кримські татари начебто "достатньо володіють російською", щоб брати участь в суді без перекладача. Російський суддя при цьому підкреслив, що "у військових судах мовою судочинства є російська".

В свою чергу сторона захисту з цим рішенням не погодилась і заявила відвід головуючому судді.

Російський суд виніс очікувані рішення: відмовив у відводі і залишив в силі продовження запобіжного заходу. Халілова, Месутова, Нагаєва і Кантемірова залишили під вартою до 21 січня 2021 року.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, ексв’язень Кремля Сущенко став депутатом.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини