Романенко: Кількість сучасної зброї країни-агресора перевищує нашу у 3 рази

За оцінками експертів, Україна має лише 15-20% сучасної зброї. Водночас показник країни-агресора складає 60-80%. Проте ситуація могла б змінитися, принаймні в авіації, якби деякі державні органи не заважали розвиватись українським підприємствам.

Ігор Романенко Фото: СтопКор

Про це заявив генерал-лейтенант запасу, кандидат військових наук, доктор
технічних наук, заступник начальника Генштабу ЗСУ у 2006-2010 роках Ігор Романенко під час круглого столу на тему «Корупція в Державній службі експортного контролю знищує українські підприємства», що відбувся у медіацентрі «СтопКор».

«У нас, на жаль, за найбільш оптимістичними прогнозами та за оцінками експертів, 15-20 відсотків сучасної зброї. Це досить оптимістично. А в країні агресора за різними видами збройних сил – від 60 до 80. Тому ситуацію треба змінювати нашому ВПК. Вже намічений ряд підходів з цього приводу щодо ракетного озброєння, морського, повітряних сил. І це завдяки тому, що саме Президент приймав рішення з цього приводу, а також, як відомо, він особисто очолював наші делегації, де розглядалися ці питання. Наприклад, у Великій Британії, Туреччині, і вони суттєво не зрушували з місця. На мій погляд, є така можливість, і просто треба консолідувати всі зусилля для того, щоб пройти цей шлях до рівня голови держави і мати надію, що питання буде розв'язане», – наголосив він.

Романенко підкреслив, що лише за підтримки Президента можливо зупинити перешкоджання роботі УРАРП з боку деяких державних органів.

«За допомогою заступника голови фракції «Слуга Народу» Максима Ткаченка, який звернув увагу на проблему, або інакшими методами потрібно вийти на Президента. До нього вже звернувся сам керівник підприємства Анатолій Льовін і дуже сподіваюсь, що він буде почутий. Питання має бути розглянуто і принципово розв'язано. Причому не лише щодо цього підприємства, але й в цілому відносно системи надання допомоги з цього приводу», – додав військовий.

романенко2
Ігор Романенко Фото: СтопКор

Нагадаємо, на круглому столі керівник УРАРП Анатолій Льовін заявив, що Державна служба експортного контролю України є виконавцем іноземного замовлення, яке має на меті знищення української авіації. Зокрема, шляхом змови з окремими представниками СБУ, а можливо й інших структур, компанії не дають можливості експортувати двигуни.

Варто зазначити, що за час діяльності УРАРП залучило в Україну інвестицій на близько 6 млрд гривень. УРАРП було створено з нуля, по цеглинці і на сьогодні має лише одного конкурента – рибінські мотори ВАТ «Сатурн» з Росії. Упродовж останніх 4 років УРАРП незмінно виступає переможцем в «Укроборонпром» з надання послуг на користь Міністерства оборони, Повітряних сил, виграє всі тендери на Prozorro та є безумовним лідером галузі.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини