Роман Бочкала: зараз – час активних дій, проблеми потрібно вирішувати, а не обговорювати за круглим столом

04.08.2017 17:52

У Києві 31 травня до 21:00 тривало онлайн-голосування на конкурсі до Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро. З 56 кандидатів мали обрати 15.

Серед тих, хто потрапив до Ради, зокрема, журналіст і координатор ГО «Стоп корупції» Роман Бочкала.

Про деталі антикорупційної діяльності та участь у Раді громадського контролю журналіст розповів у програмі проекту відомого телеведучого Валентина Щербачова «Майдан ТБ».

- Романе, як і чому Ви вирішили взятися за цю діяльність?

- Зараз, у наш час, немає особливої можливості відпочивати. Наша функція на даний момент – контролювати, щоб НАБУ займалося своєю справою, а ми максимально цьому сприяли й корупціонери отримували по заслузі. Запит у суспільстві щодо цього на даний момент шалений. А стосовно нашої організації «Стоп корупції» – приємно, що лави борців з корупцією поповнюються, але, по правді кажучи, було б ще приємніше, якби наша громадська організація саморозпустилася. Це означало б, що корупції немає і державні не потрібно допомагати у боротьбі з цим явищем.

До речі, поки що у нас існує традиція: ми збираємо наших активістів з усієї країни і їдемо до одного з осередків, де є якась проблема. Ось, наприклад, нещодавно були у Святогірську, фактично, в містечку, яке межує із зоною АТО, де 28 років при владі перебуває один і той же мер, який живе за власними законами. Через тиждень після візиту «СтопКору» мер Святогірська подав у відставку, а ось нещодавно приїхав до нашого центрального офісу і виявив бажання вступити до організації.

- Такі приклади діяльності небайдужих громадських активістів дуже яскраві, вони надихають. Яким чином активісти доводять свою правоту?

- На даний час існує велика кількість організацій, які, прикриваючись добрими намірами, роблять не дуже добрі справи. До кого я відношуся з великою пересторогою? До тих професійних борців, у роботі яких немає видимих результатів. У нашій організації все по-іншому – серед нас і журналісти, і успішні юристи, а проект – це як волонтерство, як хобі, люди працюють безкорисливо і не задля вигоди.

Є, крім цього, організації, які живуть за грантові кошти, стають такими собі «грантоїдами», а на папері звітують про якісь круглі столи, зустрічі й користуються при цьому якимись новомодними термінами. Натомість наш принцип – це журналістика прямої дії, адже основне завдання журналіста – інформувати. Ми, окрім цього, ставимо за мету впливати на проблему з допомогою правоохоронців, юристів, адвокатів, якби ми просто влаштовували круглі столи – це було б на руку корупціонерам, адже нічого не змінювало б в контексті проблеми. Зараз – час активних дій, а можливість обговорити проблему за круглим столом знайдеться завжди.

На даний момент боремося з піщаними бандитами, браконьєрами, закриваємо незаконні точки, інколи нашим активістам доводиться навіть лягати під машини і самоскиди, щоб не допустити нелегалів до вивезення копалин. Якби ми просто сиділи за столом і обговорювали проблему, шукали шляхи вирішення, беззаконня продовжувалося б і надалі.

- Очевидно, що якщо згуртовано діятиме велика кількість людей, фахівців, активістів, проблеми вирішуватимуться? 

- Ситуація змінюється на краще, особливо це помітно у наших осередках на сході України, на територіях, які звільнили і повернули державі. Там люди підняли голови після того, як взяли відповідальність за свої регіони, отож мешканці цих територій вже не бажають повернення під владу бандитів і вимагають від влади звітності за ті чи інші дії. Люди відчули, що вони і є владою. Це вже не ті вчорашні шахтарі, які мовчки дивитимуться в підлогу.

- Стосовно діяльності у «Стоп корупції»: як планувати громадську роботу і поєднувати сотні справ з іншими сторонами життя, сім’єю, дітьми? 

- Моя донька ще недостатньо доросла, восени їй виповниться лише 4 роки, але вона вже розуміє, що тато постійно зайнятий важливими справами. Безумовно, я можу проводити з нею більше часу і зараз. Але я хочу, щоб у доньки було хороше майбутнє, щоб вона мене не запитала у майбутньому, через років десять: «Тату, чому ти нічого не робив, коли це було потрібно?»

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X