Робочі місця для селян vs екологічна небезпека – бути чи не бути «хутровому гіганту» на Львівщині?

12.12.2018 13:35

За офіційними даними, які надали інвестори, у Бродівському районі Львівщини планується організувати господарство з найбільшим за кількістю поголів’ям: 50 тисяч самок норки і ще 200 тисяч молодняка. Натомість екологів такі обсяги виробництва насторожують.

«Де ці технології будуть виконуватися? Вони будуть виконуватися в нашій країні, нашими людьми, по нашим законам, розумієте... при нашій… відсутності екологічного контролю. А якщо у нас екологічний контроль відсутній, то ясно, що ніяких технологій не буде», - коментує еколог Володимир Борейко.

Читайте також: Яка ще небезпека? – Голова ЛОДА попався на незнанні законів, виступаючи за будівництво норкової ферми в області

Будуватися господарство має на території двох сусідніх сіл, неподалік від житлових будинків. Але Державна інспекція екології Львівської області і досі не надала свого висновку щодо проекту. І це дивно, адже саме від нього залежить, скільки метрів становитиме санітарно-захисна зона і на якій відстані до помешкань людей можна зводити ферму.

Водночас в обласній раді думають насамперед не про екологію, а про те, що нове підприємство забезпечить роботою місцевих: «Ця інвестиція – це є створення робочих місць, це є достойний дохід для населення, яке проживає на селі. А так як заявили інвестори, що це буде заробітна плата чиста на руки не менше, ніж десять тисяч гривень, я вважаю, що на сьогоднішній день це є достойна заробітна плата», - запевняє в.о. директора департаменту агропромислового розвитку ЛОДА Людмила Гончаренко.

Читайте також: «Не у своїй шкірі»: лице та виворіт хутрового бізнесу - уся правда про звіроферми в Україні

Однак наслідки нехтування екологічними нормами можуть загрожувати катастрофою. До чого це може призвести «СтопКор» вже розповідав в одному з минулих випусків: йшлося про норкову ферму «Вікінг» на Київщині, діяльність якої негативно впливає на життя місцевих.

Усі подробиці ситуації – у матеріалі:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини