Різновекторні партії й політики маніпулювали одними топтемами – підсумки медіамоніторингу виборів

02.08.2019 12:00

Кого і як обрали українці до нової Верховної Ради? Чим найчастіше керувались виборці – емоціями чи здоровим глуздом? Та на яких темах найчастіше піарились політики? Відповіді на ці питання дає всеукраїнський медіамоніторинг у рамках ініціативи «Стоп політичній корупції».

Важлива перешкода, з якою зіштовхнулися учасники проекту – це задати правильний алгоритм пошуку для системи.

«Оскільки ми були першопрохідцями в цьому, то виникали певні складнощі – як правильно задати алгоритм, як правильно задати системі ті параметри, які дадуть об’єктивний результат. Бо від цього залежало, наскільки дані будуть репрезентативними», – згадує координатор проекту «Стоп корупції» Роман Бочкала.

В цьому нам допоміг один з найвідоміших українських медіаекспертів.

«Емоція діє значно сильніше, ніж фейк. Тому що політику, який поширює цю емоцію, політику, який каже, що ми звільнимо наших моряків за будь-яку ціну, звичайно, люди вірять значно більше, ніж повірять у якийсь фейк», – наголошує учасник проекту, доктор наук із соціальних комунікацій Олександр Чекмишев, – «У понад 70 відсотках усієї інформації про вибори, тобто всього виборчого контенту, траплялися ті чи інші маніпуляції. Які ґрунтувалися на емоційній подачі інформації».

Параметри задано, систему підлаштовано. Залишилося тільки обчислити результати дослідження.

Джерело: Фінальний звіт за результатами моніторингу ЗМІ

А вони виявились неочікуваними: «Кожна партія, кожен політик, які зараз входять в топ-рейтинг, вони дійсно мають колосальну кількість мемів. Рейтинг топ-10 майже незмінний. Закон про мову, про газ, як закінчити війну, повернути моряків. Всі вони однакові й у всіх майже не відрізняються», – підсумовує керівник відділу розвитку клієнтського успіху компанії Semantrum Антон Нечипуренко.

Тобто політичні сили з абсолютно різними програмами та вектором діяльності маніпулювали одними й тими ж темами! І можете не сумніватися, маніпуляцій у їхніх меседжах було дуже багато.

Докладніше: Результати моніторингу парламентських виборів-2019 (ІНФОГРАФІКА)

Більше за цією темою: Фальсифікаціям – ні, махінаціям – ні: виборці Житомирщини «продинамили» одіозного Сергія Пашинського

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X