Рішення на замовлення: журналісти показали, як в Умані керівництво виконавчої служби перевищує службові повноваження

23.08.2017 15:54

Чутки про те, що начальник уманської виконавчої служби перевищує службові повноваження, досягли та Києва. Саме тому команда "СтопКору" вирушила до Умані, аби з'ясувати всі факти й обставини.

Корупція – явище, яке може приймати різні форми, але від того вона не припиняє бути корупцією.

До осередку ГО "Стоп корупції" в м. Умань звернулись громадяни зі своїми проблемами щодо вчинення свавільних діянь начальником ДВС.

Як виявилось, до діяльності керівника виконавчої служби в Умані Олександра Гудзовського виникло багато запитань.

- Я вже два роки суджусь з ними, щоб вони зняли арешт, який знятий суддею Ковалем ще у 2014 році. Арешти не знімаються, на суди вони не являються, – скаржиться підприємець Андрій Чепенеко.

- Є в Умані територія землі, де за однією адресою 2 підприємства. На одне з них у 2011 році на зберігання було передано 20 000 пляшок горілки. А в 2016 році до нас з'явилася виконавча служба з провадженням і судовим рішенням, яке було винесене ще 2011 року, щоб ми надали горілку на знищення. Коли ж ми сказали, що у нас її немає, показали документи та розписку іншого підприємства, вони сказали, що їм це не цікаво, в рішенні написано, що це ми, – розповідає інший підприємець Сергій Загородній.

- Я сподівався, що виконавча служба, знаючи, що в мене немає боргу, не буде так активно забирати моє майно, стягуючи з мене кредит. На моє здивування, через декілька днів в магазин приходить  виконавча служба і починає описувати моє майно. На моє заперечення, що майно в магазині не моє, я надав договори оренди, надавались документи, що майно належить моїм орендарям, та  виконавча служба на це не зважала, – зауважує журналістам "СтопКору" підприємець Сергій Зозуля.

Тутешній правозахисник Олексій Косменюк стверджує, що уманська виконавча служба активно працює по справах, коли йдеться про великі гроші. В той час, як питання про стягнення аліментів можуть розглядати роками.

- Це узаконений рекет, їм ніхто не наказ, нікому вони не підкоряються, говорити з людьми не хочуть і документи не видають, – стверджують місцеві бізнесмени.

Бізнесу в Умані доводиться нелегко, адже будь-якої миті його можуть визнати незаконним, як, наприклад, було з цими кіосками.

А вони, у свою чергу, заважають забудовнику.

Земельна ділянка за документами оформлена на Марію Міркамілову. Проте будівництвом активно займається її син, Вадим. Тутешні розповідають, що частенько бачать на об'єкті самого Вадима і його друга – керівника Уманської виконавчої служби пана Гудзовського. Останній, до речі, неодноразово погрожував підприємцям.

А ось це, до речі, і сам Вадим. Проте у причетності до будівництва він не зізнається.

Зрозумівши, що конструктиву тут не дочекатися, стопкорівці вирушили за коментарями  до самої виконавчої служби, утім візит виявився безрезультатним – пан Гудзовський пішов у відпустку. Відповісти ж на питання, чому з одних боржників гроші стягуються активніше за інших, а подекуди про борг забувають взагалі – ніхто не зміг.

Так, наприклад, резонансний для невеликого міста випадок із паном Сергієм, майно якого опечатали через борги. А ось при згадці про і досі не стягнуті 300000 боргу з ТОВ Діана-бест в уманського виконавця Василя Мельника почався раптовий приступ розтікання  мислію по дереву.

Пізніше він таки згадав, що другий борг стягнутий не був через те, що справа перебуває на розгляді у суді.

Наскільки типовим є уманський випадок для України? Стопкорівці поцікавились в експерта.

- Інколи державні виконавці дуже творчо підходять до судових рішень. Навіть виходять за його межі. Там, де немає стягнення, починають арештовувати майно, хоч рішення суду говорить не про стягнення, а про зобов'язання сплатити борг. Інколи, коли є стягнення, виконавча служба місяцями чекає відповіді від якихось органів, не проводить арешт майна і нічого не робить, – зауважує Михайло Ілляшев, керівник юридичної фірми

Та повернімося до Умані, до компанії Діана-Бест. Вона  зареєстрована за адресою, де знаходиться житлова квартира. Орендує її дружина Гудзовського! За цією адресою знайшли ми й службове авто керівника виконавчої служби. А мали б знайти ще й заправну станцію, адже Діана-бест спеціалізується на продажі пального. І лише трохи згодом ми з'ясували, що ця заправка знаходиться в селі Конела.

А це правозахисник "Стоп корупції" купує на заправці Діана-бест пиво, звісно, в експериментальних цілях.

- Щойно ми здійснили контрольну закупку на цій заправці. Ми купували це пиво, хотіли з'ясувати, чи є у них ліцензія на продаж алкоголю. Коли я розраховувався, я помітив – чек друкувався на ноутбуку. Тобто зараз, щоб продавати це пиво, потрібні документи, ліцензія, відповідні касові апарати, через які можна розраховуватися. На цій заправці цього немає – розповідає правозахисник "СтопКору" Антон Клітний.

"Стоп корупції" виявила, що Діана-бест продає алкоголь, не маючи на це ліцензії. І це ще велике питання, чи має вона ліцензію і на продаж пального.

Адже замість дозвільних документів в куточку споживача знаходиться… ікона.

Утім, поспілкуватися з власником заправної станції ми так і не змогли. За абсолютно дивним збігом обставин він – у відпустці, з якої повернеться лише наприкінці місяця. Ось тільки відповідати на питання, хто ж він – цей загадковий власник, на заправці категорично відмовились, що тільки збільшило кількість питань до пана Гудзовського. Та від всіх скарг, що надійшли на адресу виконавчої служби, пан Гудзовський відхрещується так само, як і від причетності до заправної станції. Натомість – просить розібратися в ситуації.

- Якщо ви нормальна організація, бо я нашим уманським, які бігають і перекручують, не вірю, то висвітліть ту інформацію, сядьте, розберіться, – заявив стопкорівцям начальник Уманського міського відділу ДВС Олександр Гудзовський.

А за словами правозахисника Михайла Ілляшева, кожен юрист, подивившись на документи виконавчої служби у конкретному виконавчому провадженні зрозуміє, з чого боку йде тиск, і в чому зацікавлена виконавча служба.

Як каже експерт, істина знаходиться десь посередині. Тим не менш, "Стоп корупції" вже підготувала звернення до правоохоронних органів і триматиме далі руку на пульсі цих подій.

Детальніше – дивіться у новому журналістському розслідуванні "СтопКору".

 

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини