І «рибку з’їсти», і нерухомість зберегти: як колишній замміністра Хандогій намагається ошукати банк

13.08.2019 14:00

Чи можна взяти кредит у кілька мільярдів гривень і привласнити гроші? Легко, якщо ти впливовий експосадовець. Як колишній заступник міністра закордонних справ Володимир Хандогій не повертає банку борги, ба більше – намагається залишити собі заставну нерухомість за кредитом? Дізнавався Артем Поліковський.

Нагадаємо, ця історія бере свій початок у 2007 році, коли Хандогій через свою компанію, якою володів через офшори, взяв у кредит 30 мільйонів доларів. Заставою слугувала будівля в самісінькому центрі міста.

У 2011 році пан Володимир вирішив не повертати борг, а за допомогою впливових зв’язків колишнього замміністра через суд договір було визнано недійсним. Після цього посадовець вивів кошти на офшори, а майно перереєстрував на свою доньку.

Шахрайська схема "віджиму" грошей

У 2014 році оновлений суд переглянув попереднє рішення й визнав його недійсним. У результаті банк, щоб зберегти кошти, забирає заставне майно.

Та через деякий час експосадовець надсилає до суду касаційні скарги, щоб знову не віддавати кошти та забрати нерухомість.

«Після реформи суду, після того, як був створений новий Верховний Суд, справа була переглянута і в 2014 році суд визнав скасування іпотечного договору незаконним», – коментує правозахисник ГО «Стоп корупції» Роман Литвин.

Залишається тільки сподіватись, що суд поставить крапку в цій справі. Адже у ситуації, що склалася, страждають лише вкладники банку, які поклали свої кошти, а такі недобросовісні боржники, як пан Хандогій, можуть у підсумку залишитись і з грошима, і з майном.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини