РФ оголосила про вихід з Угоди про відкрите небо – подробиці

15.01.2021 20:39

Російська Федерація почала процедуру виходу з Договору про відкрите небо. Про це повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ РФ, передає "Бабель".

Kreml
Фото: Reuters

У відомстві пояснили, що це зроблено через вихід США з Угоди в листопаді 2020 року.

"Тим самим був істотно порушений баланс інтересів держав-учасників, досягнутий під час укладання Угоди, завдано серйозної шкоди її дії, підірвана роль Угоди про відкрите небо як інструмента зміцнення довіри й безпеки", — заявили в МЗС.

У відомстві також додали, що Росія висувала пропозиції з "підтримання життєздатності" договору в нових умовах, проте США ці пропозиції нібито відкинули.

У заяві російського МЗС наголошується, що США вийшли з договору "під надуманим приводом". Раніше Держдепартамент США звинувачував Росію в забороні спостережних польотів над Москвою, Калінінградом, Чечнею і поблизу кордонів Абхазії та Південної Осетії. У Москві не визнали ці порушення і заявляли, що Вашингтон сам не виконує умов договору.

Нагадаємо, договір був підписаний в 1994 році між 34 країнами. Він дозволяв державам-підписантам вести неозброєні спостережні польоти над територіями одна одної. 21 травня президент Дональд Трамп заявив, що США виходять з договору через систематичні порушення з боку РФ.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, Зеленський поговорив з Меркель про встановлення миру на Донбасі.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини