Результати виборів у Овруцькій ОТГ сфальсифіковані, суди та правоохоронці мовчать – депутат

24.11.2020 11:01

Керував тервиборчкомом самопроголошений голова, протоколи з виправленнями коректором, а перерахунок був фіктивним. В Овруцькій ТВК Житомирської області результати виборів 25 жовтня 2020 року можна назвати незаконними. Про це повідомив  голова Овруцького районного відокремленого підрозділу ГО «Стоп корупції» і чинний депутат Овруцької міської ради Петро Левківський.

Ovruch
Овруцька ТВК: мішок із бюлетенями не опломбований Фото: СтопКор

В Овруцькій ТВК зафіксували безпрецедентний випадок цинічної фальсифікації результатів виборів голови ОТГ, а також депутатів місцевої ради. 

«Результати протоколів підрахунку не збіглися з паралельним підрахунком голосів. 28 жовтня в присутності поліції вилучили 32 протоколи з помилками, виправленими коректором. Ми подали до суду і 5 листопада суд визнав незаконність підрахунку і призначив провести перерахунок голосів як на посаду голови об’єднаної територіальної громади, так і депутатів до Овруцької ради. Ще один суд скасував постанову Овруцької міської ТВК про визнання переможця на посаду міського голови», — повідомив Петро Левківський.

Та навіть коли нарешті провели перерахунок – він виявився фікцією, зазначають спостерігачі. Овруцька ТВК самовільно вирішила перерахувати голоси лише на 25 дільницях з 66. Хоча суд вимагав перерахунку на всіх 66 дільницях за результатами виборів кандидатів у депутати і міського голови Овруча.

А рахували, судячи з заяви голови ТВК Ірини Царюк лише на 25 дільницях. Про це повідомили місцеві журналісти.

Ovruch
Голова ТВК підтверджує журналісту інформацію про перерахунок на 25 дільницях Скріншот: ТРК СК1

Через тиждень ТВК стверджує, що зробила перерахунок голосів на всіх дільницях.

Ovruch
ТВК неочікувано міняє кількість перерахованих дільниць. Скрін відгуку Овруцької ТВК на позов Фото: СтопКор

«Під час перерахунку протокол безперервного засідання не вели. Рахували механічно, непрозоро. Мішки та конверти з виборчою документацією не були опломбовані та часто незапечатані. Конверти зі списками виборців навіть не відкривали і не перевіряли, і в цьому зізналась очільниця ТВК під час судового засідання! Фактично це була імітація перерахунку, адже члени ТВК просто переписували дані зі старих протоколів у протоколи повторного перерахунку», — повідомив Левківський.

Петра Левківського, який активно вказував на порушення процедурних норм під час перерахунку, просто виставила за двері людина, яка виконувала обов’язки голови ТВК – Богдан Головач. Як з’ясувалось, він головою комісії не є, тобто сам себе призначив на цю посаду. Натомість офіційна голова ТВК Ірина Царюк від виконання обов’язків самоусунулась. За цим й іншими фактами відкриті кримінальні провадження. Утім, поліція не діє, скаржаться овруцькі активісти.

Як стало відомо, відеодокази фіктивності перерахунку надали у суді, це також підтвердили 5 свідків у суді. Утім, Житомирський окружний адміністративний суд, попри наявні докази і свідчення очевидців, відмовив скаржнику – кандидату на посаду Голови ОТГ Олександру Гуденку. Та ще й стягнув з нього судовий збір у розмірі 21 000 грн! Апеляційна скарга вже коштувала позивачу 52 000 грн, і апеляційний суд знову не зважив на відеодокази і покази свідків. 

Попри численні зафіксовані порушення, Овруцька ТВК видала протокол щодо перерахунку голосів. Кандидати знову звернулись до суду, аби скасувати фіктивний протокол за результатами фальшивого підрахунку.

«Посадові особи Овруцької ТВК перебрали на себе повноваження держави і нівелювали тим самим право виборців обирати місцеві органи влади», — коментує ситуацію депутату Овруцької міської ради Петро Левківський.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини


X