Резніков заявив, що для миру на Донбасі потрібні миротворці

25.07.2020 12:55

Для врегулювання ситуації на Донбасі все одно доведеться вдатися до інституту миротворців, тому як навіть після виведення російських сил бойовики будуть чинити опір введенню Нацгвардії і поліції в ОРДЛО.

Reznikov
Фото: Цензор.НЕТ

Про це заявив віце-прем'єр-міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков в інтерв'ю журналу "Focus", передає "UA.NEWS" посилаючись на "Інтерфакс-Україна".

Як вважає чиновник, навіть після прийняття політичного рішення про виведення російських військ, на окуповану території не зможуть зайти поліція і Національна гвардія, тому доведеться вводити туди миротворців. Вони можуть мати мандат ОБСЄ, який поки ніде ще не застосовувався. І Резніков в цьому плані покладає надію на підтримку з боку Швеції, яка головуватиме в ОБСЄ у наступному році.

"Росія може погодитися, якщо мова піде про режим збереження обличчя. Після заходу миротворців починається погашення гарячої фази, далі – перехідний період в присутності міжнародних спостережних адміністрацій або комісій, які зможуть здійснювати навіть якісь елементи перехідного правосуддя. Це реалізовані речі", – вважає віце-прем'єр.

Раніше глава МЗС розповів про план Б, якщо мінський формат себе вичерпає. Йдеться про розміщення миротворців ООН на Донбасі.

В останній раз про ідею миротворців на Донбасі згадував президент Порошенко у квітні 2019. Він пропонував домогтися їх введення через переговори у нормандському форматі.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини