Резніков: “Колаборація має дуже спірне значення”

22.01.2021 18:33

У проєкті закону України про державну політику перехідного періоду, що стосується реінтеграції тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, відмовилися від використання поняття колаборант. Про це сказав віцепрем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції Олексій Резніков, пише "Інтерфакс-Україна". Це зроблено через його "спірне значення", уточнив він, передає "OBOZREVATEL".

Reznikov
Фото: Цензор.НЕТ

"Я сам спочатку використовував його (поняття" колаборант ", – ред.) у своїх публічних інтерв'ю та навіть говорив, що ми повинні ухвалити законодавство про колаборантів. Але коли ми почали вивчати міжнародний досвід, зокрема історичний, то ми побачили, що колаборація має дуже спірне значення", – сказав Резніков.

На думку віцепрем'єра, під колаборацію можуть потрапити "з великою ймовірністю нормальні люди, заручники", у зв'язку з чим від такої термінології вирішили відмовитися.

"У своїй більшості люди на окупованій території заручники, тому ми пропонуємо ввести градацію співпраці з окупаційними режимами, щоб була можливість чітко розрізняти", – вважає він.

За словами чиновника, зазначений законопроєкт пропонує визначення єдиної термінології: окупаційні сили та окупаційні служби РФ, політико-дипломатичні та санкційні заходи, територіальні громади на лінії розмежування, тимчасова окупація, деокупація, деокупувати території, реінтеграція деокупованих територій, міцний мир, території пріоритетного розвитку тощо.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, Навального можуть засудити до 10 років позбавлення волі.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини