Реєстратори-чаклуни на службі у Володимира Сальдо: повернення майна “Херсонбуду” з новими перепонами

05.03.2019 16:57

Історія з захопленим рейдерами майном найбільшої будівельної компанії Херсона вийшла на новий етап. Верховний суд після півторарічних судових спорів визнав чинним наказ Мін'юсту, що доводить незаконність рейдерського захоплення майна будівельної компанії "Херсонбуд" за допомогою неправомірних рішень державних реєстраторів. Фактично з цього моменту розпочато процес повернення майна родині почесного громадянина Херсона Бориса Сандика. 

Утім рейдери, за якими, як раніше з'ясували журналісти, стоїть екс-мер Херсона Володимир Сальдо, віддавати загарбане так просто, "лише" за рішенням Верховного суду, не готові. Тому вдаються до нових маніпуляцій, щоб затягнути процес. Інструментом таких маніпуляцій, як і раніше, стають державні реєстратори.

Нагадаємо, рейдерське захоплення майна "Херсонбуду" було реалізоване за допомогою незаконних (як вже визнано судами) змін, внесених до державного реєстру.

Будівельне підприємство "Херсонбуд" працює на будівельному ринку південного міста близько 70 років – ще з часів повоєнного СРСР. Саме ця компанія побудувала практично всі житлові будинки, які наразі має Херсон, освітні й культурні об’єкти, медичні заклади. Та, як це часто буває, на майно успішного підприємства кинули оком рейдери. Резонансна історія сягає корінням ще в буремні 90-ті – про це розповів журналістам голова спостережної ради "Херсонбуду" Борис Сандик.

"У Херсоні тривалий час орудує організоване злочинне угруповання, яке очолює екс-мер міста, депутат міської ради Володимир Сальдо. Це організоване злочинне угруповання, використовуючи шахрайські схеми та фальсифікацію, вкрало у "Херсонбуд" через "КПД5-С" значущі об'єкти, які сьогодні коштують близько 500 млн грн", – наголошує голова компанії.

Серед вкраденого майна називають будівлю офісного центру в Херсоні, будівельну техніку, виробничі бази, пансіонат "Прибій" у Залізному Порту. Техніку "Херсонбуду" з виробничої бази в Олешках та з будівельного майданчика в Херсоні викрали ще декілька місяців тому. "В слідчому відділенні наявне кримінальне провадження, яке розпочато за статтею 156 КПКУ (самоуправство). В його рамках проводимо розшукові слідчі дії", – повідомив заступник начальника слідчого відділення Олешківського відділу поліції Віталій Оліфіренко.

Власники майна, родина Сандиків, впевнені: все це – частина плану подальшого рейдерського захоплення майна підприємства.

Схема рейдерського захоплення майна досить поширена: підробляється рішення власника компанії "Паритет", виконавець вносить зміни до реєстру на основі фальшивих документів і укладає договір купівлі-продажу корпоративних прав, за яким третину статутного капіталу продає іншій компанії, "Продсервіс". Продана частка виводиться з "КПД5-С", частки учасників перерозподіляють, обирають нового директора, Юрія Цепелєва, змінюють місце реєстрації й ухвалюють нову редакцію Статуту.

Крім того, створюється нове підприємство з такою ж назвою – будівельна компанія "Херсонбуд". І фіктивний директор Цепелєв укладає з нею договір іпотеки: за особистий борг у розмірі 8,9 млн грн рейдери розрахувались майном "КПД5-С", ринкова вартість якого становить сотні мільйонів гривень!

Півтора року тривали суди. Спір дійшов до вищої інстанції – Верховного суду.

"Задоволення Верховним судом цієї заяви не дозволить рейдерам отримати повний корпоративний контроль над ТОВ "КПД-5С" та легітимізувати укладений за шахрайською схемою договір іпотеки № 1421 від 13.09.2017 року. Тому від вчасного та об'єктивного розгляду Верховним судом цієї заяви ТОВ "КПД-5С" багато чого залежало", – зазначають представники підприємства.

13 лютого Верховний суд визнав чинним наказ Міністерства юстиції України від 26.09.2017 року № 3026/5, поновивши тим самим права ВФ "Паритет" на частку корпоративних прав у "КПД5-С" – підприємстві, в якому зареєстроване майно "Херсонбуду". Таким чином, після півторарічних судових спорів було нарешті доведено судом вищої інстанції незаконність рейдерського захоплення майна будівельної кампанії за допомогою маніпуляцій з реєстрами. Тобто всі реєстраційні дії, які Мін'юст визнав незаконними та скасував, а суд вищої інстанції підтвердив, мають бути викреслені з реєстру.

Рішення суду набрало чинності одразу. Утім відповідні зміни до реєстру одразу внесені не були – реєстратори чекали рішення з мокрими печатками.

А поки чекали – рейдери, отримавши рішення суду, яке фактично зобов’язує повернути загарбане, здійснили ще одну спробу незаконного відчуження частки підприємства. 26 лютого частка "Паритету" в "КПД5-С" була розділена та подарована двом підставним особам – М. Лободі та О. Борисенко. До речі, щедро обдарована пані Борисенко, – колишня заступниця мера Херсона Володимира Сальдо.

Дарунок здійснив директор "Продсервісу" (підприємства, що входить до складу "КПД5-С") Олександр Холін. Хоча згідно з законом, для відчуження частки в товаристві потрібна згода всіх учасників "КПД5-С", тобто ще й "Тоніки" та "Престижбуду".

До того ж, вартість подарованої частки вдвічі перевищила наявну частку "Продсервісу". За витягом з реєстру майнових прав 20 лютого підприємство мало частку у майже 700 тисяч гривень.

Проте того ж дня Холін подарував Лободі та Борисенко по частці, що дорівнює 700 тисяч. Проста математика показує, що це неможливо: маючи частку майна на 700 тис. гривень, щедрий директор роздарував 1 млн 400 тис!

Цей "подарунок" було зафіксовано шляхом внесення змін до реєстру 26 лютого реєстратором відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Херсонської міськради Дмитром Бондаренком. Його не здивували дивні підрахунки з подарунками. Але до математичних здібностей саме цього реєстратора ми повернемось пізніше.

Рейдери намагаються представити це як корпоративний конфлікт між підприємством Холіна "Продсервіс" і Сандиками. Утім, за непримітним директором Холіним, що дарує частки підприємства, стоїть дещо більша "риба". Володимир Сальдо, екс-мер Херсона, у радіоефірі в вересні 2017 року сам заявив, що за "Продсервісом" стоїть саме він.

Тут і проявилися надзвичайні здібності реєстратора Бондаренка у маніпуляціях з реєстром. Водночас з реєстрацією дарунків (частки майна) та неодноразовим скасуванням цієї реєстрації, 26 лютого, згідно з отриманим 25 лютого рішенням Верховного суду з мокрими печатками, державний реєстратор Бондаренко вносить, як того вимагає закон, зміни до реєстру: поновлює частку майна "Паритету" у складі "КПД5-С". Причому ця сама частка залишається, за його ж попереднім рішенням, розділена та подарована підставним особам, а внаслідок дивних маніпуляцій реєстратора саме ВФ "Паритет" не висвітлюється в актуальній інформації реєстру як власник частки "КПД5-С". Тобто зміни були внесені якось вибірково.

Керівник реєстраційного відділу Херсонської міськради пані Купліванчук Г.П. не змогла прокоментувати журналістам чаклунські здібності реєстратора Бондаренка. Мовляв, реєстратор – незалежна фігура і відповідати за його дії вона не може.

Сам реєстратор Бондаренко заявив, що готовий відповідати за свої рішення і дії.

Згодом виправити технічні помилки стало неможливо… через технічне блокування реєстру.

Актуалізувати зміни в реєстрі відповідно до рішення Верховного суду херсонські реєстратори раптом не змогли… за технічними причинами. Тобто вони їх внесли. Але не актуалізували, тому за реєстром майно все ще у власності рейдерів.

27 лютого реєстратор зі Скадовська Херсонської області Федчишин заблокував внесення змін до реєстру щодо акціонерного товариства "КПД5-С". Федчишин ще 27.02.19 відкрив реєстр підприємства та протягом кількох днів нічого з ним не робить і не закриває, блокуючи внесення змін.

"Ймовірно, рейдери, які шляхом махінацій з реєстром, захопили майно "Херсонбуду", продовжують свої нікчемні спроби завести конфлікт у глухий кут ще на певний строк", – коментують ситуацію юристи родини почесного громадянина Херсона Бориса Сандика.

Журналісти "СтопКору" зателефонували реєстратору Федчишину, щоб отримати коментар. Утім реєстратор, який працює у складі відділу Садовської РДА, від коментарів відмовився. Проте зізнався, що заблокував реєстр підприємства навмисно – бо "не всі документи подані", – розповідають журналісти. Ким подані документи – він не сказав.

Раніше, під час реєстрації подарованих часток майна, можна було також прослідкувати певну злагодженість дій двох реєстраторів – Федчишина і Бондаренка. Один вніс зміни до реєстру, а другий – за кілька хвилин – зареєстрував документ дарування.

До Скадовська навідались журналісти. Утім пана Федчишина на робочому місці не застали.
"Він відпросився на сьогодні", – повідомили в РДА.

Примітно, що, не перебуваючи на робочому місці, реєстратор так і залишив відкритим реєстр підприємства "КПД5-С", що унеможливлює внесення виправлень у реєстр.

Активісти звернулись до Міністерства юстиції, оскільки вбачають у цій ситуації можливість корупційних дій. Адже дії реєстратора Федчишина, а саме – блокування реєстру без наявної причини – вигідні перш за все загарбникам майна, які не хочуть віддавати його законним власникам відповідно до рішення Верховного суду.

Нагадаємо, справа рейдерського захоплення майна найбільшої будівельної компанії Херсона, яке належить родині почесного громадянина Херсона, та причетність до цієї справи херсонських політиків (зокрема, депутата Херсонської міської ради В. Сальдо) набули великого суспільного резонансу.

Подробиці – в сюжеті "Стоп корупції".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини