Репресії проти кримських татар: питання на порядку денному ПАРЄ

Європарламентарі можуть ухвалити рішення про дебати щодо репресій в окупованому Криму. 27 вересня в Страсбурзі стартувала сесія Парламентської асамблеї Ради Європи. 

PARE
Фото: flickr com

У понеділок, 27 вересня, в Страсбурзі стартувала осіння сесія Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ).

ПАРЄ вже проголосувала за проведення дебатів щодо ситуації з міграційною кризою, яку Лукашенко влаштував на кордоні Білорусі з Литвою, Латвією та Польщею. Дебати пройдуть у четвер, повідомляє український нардеп Олексій Гончаренко.

Голосування ПАРЄ щодо дебатів у питанні міграційної кризи Білорусі

Також європарламентарі мають розглянути сьогодні тему дебатів щодо тимчасово окупованого Криму. Про це йдеться в порядку денному сесії.

Осіння сесія ПАРЄ стартувала у французькому місті Страсбург сьогодні і триватиме до 30 вересня. Через пандемію сесії Парламентської асамблеї Ради Європи проходять в гібридному форматі: делегації приїжджають або беруть участь онлайн.

Репресії проти кримських татар:

  • На початку вересня російські силовики викрали першого заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла і ще чотирьох кримських татар — Азіза Ахтемова, Асана Ахтемова, Шевкета Усеінова та Ельдара Одаманова в окупованому Криму.
  • Сполучені Штати засуджують затримання кримських татар в окупованому Росією Криму. США закликали Росію звільнити Джеляла та інших кримських в'язнів.
  • Співробітники Федеральної служби безпеки РФ викрали жителя Криму Ельдара Одаманова після обшуків в його будинку у Сімферополі. Дружина написала заяву про викрадення чоловіка в поліцію.
  • Росіяни на два місяці посадили за ґрати кримських татар за підтримку політв’язнів. «Ленінський суд м. Севастополя» заарештував громадян України Рустема Мурасова та Заура Абдуллаєва.
krimsky tatary
В окупованому Криму арештували кримських татар

Як повідомляв «СтопКор» у червні, комітет ПАРЄ з рівності і недискримінації прийняв правки до резолюції щодо кримських татар, які зроблять ухвалений Асамблеєю документ жорсткішим, ніж передбачалося.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини