Ремонт за 5 днів: стопкорівці викрили бюджетні махінації на Житомирщині

У Лугинах Коростенецького району Житомирщини голова ОТГ разом із підрядником провернули аферу на 10 тисяч доларів на ремонті спортзалу у середній школі. Про це свідчать результати громадського розслідування житомирських активістів «Стоп корупції». На підставі зібраних фактів правоохоронні органи проводять ретельну перевірку виконаних робіт. Про це повідомив координатор ГО «Стоп корупції» в Житомирській області Олександр Ігнатьєв.

Фото: "Олевськ ондайн"

Представники ГО «Стоп корупції» Житомирської області виявили факти, які вказують на розкрадання бюджетних коштів посадовими особами Лугинської селищної ради в змові з директором підрядної організації при виконанні підряду щодо будівництва спортзалу в Лугинській ЗОШ І-ІІІ ст.

«Між ТОВ «Фалькон Пауер» та Лугинською селищною радою 10 грудня 2019 року без проведення тендеру укладено договір на суму 899 154 гривень, де предметом договору є виконання підряду з «Будівництва спортзалу в Лугинській ЗОШ І-ІІІ ст. », - йдеться у матеріалах розслідування, оприлюднених на порталі «Олевськ онлайн».

Фото: "Олевськ онлайн"

Згідно з наведеними документами, третина суми підряду – передплата на закупівлю будівельних матеріалів у сумі 269 746.26 грн або 10 000 доларів - була перерахована Лугинською селищною радою підряднику вже 13 грудня 2019 року.

Фото: "Олевськ ондайн"

А ще за три дні - 16 грудня 2019 року — ці кошти переказані на рахунок ФОП Іванов А. Ю., де засновником є директор підрядної організації «Фалькон Пауер». Власне, пан Іванов і підписував договір підряду з селищним головою. А його ФОП за реєстрами не є виробником або продавцем будівельних матеріалів. Основним видом діяльності фізичної особи-підприємця є виробництво деревного вугілля в Олевському районі.

Фото: "Олевськ онлайн"

 «Ця операція має ознаки фіктивності з метою виведення грошових коштів», - зазначають стопкорівці.

Житомирські активісти, посилаючись на інсайдерів, повідомили: «Підрядною організацією не були укладені договори з працівниками, які за класифікатором професій випуску №64 ДКХП (5) мають професійну характеристику фахівців та службовців будівельних організацій або інших працівників, що мають будівельні професії. Договорів субпідряду, де є профільні фахівці, також укладено не було».

Цікаво, що згідно з договором роботи повинні бути виконані до 15 грудня 2019 року. Тобто на виконання підряду (будівельних робіт)  було відведено… 5 діб! До того ж, тендерної документації, кошторису і обсягу запланованих робіт в договорі не вказано.

Фото: "Олевськ онлайн"

Такий підряд на ремонт спортзалу викликає великі сумніви в активістів. Адже якість матеріалів, обсяг робіт і їхня якість можуть нести небезпеку для школярів, які теоретично мають займатися у відремонтованому спортзалі.

Саме тому стопкорівці звернулися до контрольних інстанцій та на урядову «гарячу лінію».

Звернення активістів направлено до Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області, а також до ДБР та Нацполіції.

Фото: "Олевськ онлайн"

«Повідомляємо Вам, що стосовно Вашого повідомлення, зареєстрованого в ЖЄО за №2046 від 30.12.2020, працівниками Лугинського відділення поліції Коростенецького відділу поліції ГУНП в Житомирській області проводиться ретельна перевірка з метою з’ясування всіх обставин та прийняття рішення згідно з чинним законодавством України», - йдеться у відповіді поліції.

Зазначимо, нещодавно житомирські антикорупціонери викрили схему розкрадання бюджетних коштів на ремонті гімназії в Олевську.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини