Реформатори – реформують, забудовники – будують: чому реформа ДАБІ не працює, а корупція посилюється

30.04.2021 17:07

Проблема порушення норм при проєктуванні та спорудженні об’єктів не нова і давно потребувала рішучих заходів із боку держави, проте за останній рік незаконна  забудова та будівництво з порушеннями набули істотних обсягів — і не тільки у великих містах і на об’єктах найвищого класу наслідків.

koruptsiya v dabi
Ілюстрація: СтопКор

Спроби реформування не лише не поклали край, а тільки загострили проблеми.

Попри те, що реформа будівельної галузі специфічна і  не набула такого розголосу, як судова або медична реформа, зрозуміло, що затягування процесів призводить до підвищення корупційних ризиків, технологічних та соціальних проблем, а також дискредитації ролі держави у будівництві.

Де-факто реформу так і не починали, а усі реформаторські напрацювання у вигляді підзаконних актів, що суперечать Закону, відкрили скриньку Пандори для суспільства і шлях до неймовірного збагачення  нечистих на руку забудовників, державних ділків та їхніх кураторів.

Ситуація відома: хабарі не тільки беруть, а і дають за заплющені на порушення очі, що почасти вартує найціннішого — життя та здоров’я людей, не кажучи вже про повагу у вигляді дотримання вимог державних будівельних норм щодо інклюзивності, благоустрою, забезпеченості парковками тощо. От і будують абияк, аби де, аби що - при цьому не соромлячись купувати дозвільні документи.

Такий безлад із забудовою триває не лише в столиці, а й всюди, де ще більш-менш збереглася  комерційна привабливість! От, наприклад, місто обласного значення Хмельницький.

Для прикладу наведені об’єкти які відносно нещодавно отримали дозволи на будівництво:

ЖК на вул. Озерна 14,

ЖК на вул. Проскурівського підпілля, 131/2,

ЖК на вул. Довженка, 4 та

ЖК на вул. Вишнева 36, 40, 40/1, 42/1.

Усі ці об’єкти отримали дозвіл на будівництво не з першого разу та навіть не з другого або третього. У відмовах були схожі зауваження: порушення при розробленні проєкту, недотримання мінімальних розмірів прибудинкових майданчиків, недостатня кількість паркомісць, не виконані вимоги щодо інклюзивності, які не давали змоги отримати дозвіл на будівництво. І ось уже у березні, після багатьох невдалих спроб, усі вони отримують дозволи на будівництво.

Чи то забудовники виправили всі помилки та в збиток собі, але задля комфорту майбутніх жителів передбачили всі необхідні майданчики, парковки та площі благоустрою, чи то посадові особи ДАБІ України, які відповідають за видачу дозвільних документів, передчуваючи близькій кінець своєї кар’єри, увімкнули корупційну складову та заплющили очі на деякі невідповідності будівельним нормам? На ці питання відповідатимуть жителі будинку.

Хоча, мабуть, хмельничанам передбачити нескладно, дивлячись на парковки замість зелених зон, хаотичну забудову без відповідності генплану і взагалі розуміння принципів розбудови міста.

 

 

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини